שערים וגדרות מספקים תיחום ופרטיות, בטחון והגנה ליושבי החצר והבית, וכן מהווים אלמנטים עיצוביים, שקשורים למראה הבית מן החוץ. לפרטים אודות שילובם עם עץ היכנסו.

שערים בעבודת נפחות משולבים בגדר עץ

בית מוקף חצר, מרפסת או דירת גן – יש המון דרכים ליצור מעטפת הולמת לבית המגורים, למבנה או לחצר. המעטפת הזו כוללת בדרך כלל גדר תוחמת ומקיפה ושערי כניסה – אחד או יותר. הן השערים והן הגדרות מספקים תיחום ופרטיות, בטחון והגנה ליושבי החצר והבית, וכן מהווים אלמנטים עיצוביים, שקשורים למראה הבית מן החוץ. שילוב מקסים שיוצר מראה טבעי וכפרי, ועם זאת שמור ומוגן, הוא שילוב של גדר עץ עם שער מתכת או ברזל בעבודת נפחות.

עץ וברזל – משתלבים?

עץ וברזל הם שני חומרים שמשתלבים נהדר, בזכות תכנון מקדים מוצלח ועיצוב שעונה על צרכי הבית והדיירים. אלו שני חומרים שניתן לעצב מהם היום כמעט כל דבר, והשילוב שלהם במעטפת החיצונית של הבית תורם הן למראה והן לתחושת הבטחון. גדר עץ מרשימה מעץ גושני או עץ מאסיבי ועמיד מתאימה מאוד לשער ברזל מעוצב בעבודת נפחות. בגדר עץ ניתן לשלב עמודי תמיכה ממתכת או ברזל, ולהוסיף להם אלמנטים מעוצבים – צורה או צבע, שיבליטו, יצניעו או יהפכו אותם לקישוטיים ויפים.

שערים מעוצבים לחצר

מגוון עיצובים של גדרות לגינה ניתן לראות כאן

סוגים שונים של גדרות עץ

גדרות עץ מהוות אלמנט עיצובי ומשמשות לתיחום, הגנה, יופי ואסתטיקה. את גדרות העץ ניתן לשלב בגדר אבן נמוכה, קורות ועמודי תמיכה מברזל או מתכת, פריטים מפורזלים ועוד. גדר העץ יכולה להיות אטומה לחלוטין – קורות העץ חופפות ויוצרות מעין קיר מעטפת חיצוני ובלתי חדיר לחצר. ניתן ליצור גם גדר שבה אין חפיפה וסגירה מלאה של קורות העץ, ואז נוצר משחק של מרווחים, שמקנה תחושת קלילות ומאפשר הצצה ומעבר בין החוץ לפנים. בגדרות שאינן מלאות ואטומות ניתן לשלב גם צמחיית שיחים ומטפסים, שחודרת אל בין הקורות, והופכת לגדר חיה. גדרות עץ יכולות להיות אופקיות או אנכיות, כפריות או מודרניות, בעלות עיצוב פשוט או מתוחכם, ומשולבות כמובן בשערים מסוגים שונים, ובהם שערי ברזל או מתכת שתוכננו ונופחו בעבודת אומן מקצועית וקפדנית, באופן מיוחד ועל פי הזמנה.

שערים בעבודת נפחות ובהזמנה אישית

שערי ברזל או מתכת שמיוצרים בעבודת נפחות אומנותית ומוכנים על פי הזמנה אישית, הם מענה נפלא לפתחי הכניסה לחצר. הם מספקים חיץ בין הרחוב לחצר ולמרחב הפרטי, הם מאסיביים, וניתן להפוך אותם לבטוחים ומוגנים, נוחים לתפעול ובעלי מנגנונים מתקדמים - הכל בהתאם לצרכים ולרצונות שלכם. אצלנו ב-א.י.ל. תוכלו לבחור מתוך מגוון רחב ביותר של אפשרויות, ולמעשה ליצור לעצמכם את השער המתאים לכם ביותר – שער עדין, פשוט וסולידי לעומת שער כבד ומאסיבי, למשל. אם הסגנון החביב עליכם הוא כפרי, תוכלו להתאים שער בעבודת נפחות, שכולל אלמנטים קישוטיים כפריים – עלים, פירות, אשכולות ענבים, רימונים וכל דוגמא אחרת העולה בדעתכם. אם הסגנון הרצוי לכם הוא מודרני – ניתן לעצב שער בקווים ישרים, לשלב אלכסונים, להוסיף זכוכית וכדומה. ליצירת שער בסגנון אתני או ים תיכוני, ניתן לשלב אלמנטים של פיתוחים, קשתות או דמויי משרביות, ולחזק את העיצוב הים תיכוני בצבעים תואמים של תכלת, כחול עמוק וכדומה. לכל שער ניתן ליצור מערכת פתיחה ידנית או חשמלית.