שיפוץ דירה יכול לגרור עלויות רבות, אבל יש כמה שינויים שניתן לעשות בעלויות לא גבוהות מדיי. התקנת מעקות והחלפת או התקנת ריצוף אלו שתי פעולות שיחסית לא יגרמו לכם להוצאות כבדות, אבל יכניסו לביתכם שינוי ויזואלי וסגנוני משמעותי.

שיפוץ דירה והתקנת מעקות

מגורים בבית פרטי דורשים מאיתנו לא מעט עבודה כאשר גם אם בוחנים זאת מזווית הכספית הרי שישנן הוצאות חודשיות שוטפות שחייבות להיות חלק משגרת החיים שלנו. מלבד ההוצאות הקבועות אנחנו גם מרגישים לפעמים את הצורך לשנות את העיצוב בבית ולשם כך עלינו לחשוב אילו דברים אנו יכולים לשנות וכמובן להתאים את אופי השינוי לתקציב הכספי שקבענו מלכתחילה.

התקנת מעקות והחלפת או התקנת ריצוף אלו שתי פעולות שיחסית לא יגרמו לכם להכבדה כלכלית מיוחדת ובמקביל יכניסו לביתכם אור אחר וממש ישנו את העיצוב והסגנון בבית מהקצה אל הקצה. לא מעט מפקפקים בשני הדברים שלכאורה נראים קטנים או סתמיים אבל אחרי שמחליפים את הריצוף למשל או לאחר התקנת מעקות בסגנון מיוחד מרגישים מיד את השינוי בבית.

התקנת מעקות – בשביל העיצוב, עבור הבטיחות

כאשר אנחנו מחליטים על שיפוץ דירה אנחנו מיד רואים בדמיון שלנו קירות נופלים, בלאגן, לכלכוך, אבק בכל פינה אבל האמת שאפר גם אחרת. שיפוץ הבית לא חייב להיות מסובך או מורכב, התקנת המעקות למשל היא פעולה פשוטה יחסית ובעזרתה אתם יכולים להכניס לבית את הטאץ' שלכם ולשנות את האווירה בבית כמעט לחלוטין. אגב, המעקות כמובן לא נועדו רק לשם העיצוב אלא גם כדי לשמור על בטיחותכם ובטיחות ילדכם בתוך הבית ולכן המעקה חייב להיות מספיק חזק ומספיק יציב כדי שאף אחד לא ייפול או יפצע בתוך הבית.

 ריצוף הבית – משנה את הסגנון של הבית

אז נכון, לא ניתן לבחור בצבעים צהוב או כתום כדי שיהיה חלק מהריצוף ברצפה אבל גם שינוי קטן בגוון או בסגנון יכול לשנות את המראה של ביתכם במאה ושמונים מעלות. ריצוף לבית מקרין אור אחר על הרהיטים והחפצים בבית, מדובר בשינוי שרואים מיד עם הכניסה לבית אבל לא כל אורח שתזמינו לביתכם יידע לשים את האצבע על מהות השינוי באופן מיידי. זה בדיוק הקסם של הריצוף בבית, אנחנו כאילו לא מייחסים לו חשיבות עליונה אבל כאשר הוא מוחלף ואנחנו מחליטים לשנות זה מורגש באופן מובהק.

ריצוף חוץ – לשנות את הבית גם מבחוץ

בעלי בתים פרטיים יודעים היטב שמה שרואים בחוץ לא פחות חשוב, יש יגידו אפילו יותר חשוב ממה שקורה בפנים ולכן גם ריצוף חוץ הוא שינוי מרענן לבית כולו ולאווירה הכללית שאתם מרגישים כאשר אתם נכנסים בשער הכניסה. על מנת לבצע הן את הריצוף בתוך הבית והן את הריצוף מחוץ לבית בצורה מושלמת עליכם לבחור איש מקצוע איכותי ואם טרם מצאתם קבלן ריצוף המבצע עבודות ריצוף שאתם סומכים עליו המשיכו לחפש עד שתמצאו את האיש הנכון. יש החלטות שמומלץ מאוד לא לקחת בהן סיכונים מיותרים ובחירת איש המקצוע שאמור להחליף את הריצוף בביתכם זו בהחלט החלטה מהסוג הזה.