על מנת להתאים מעקה למדרגות בחצר כתבנו מאמר זה. מוכנים? בואו נצא אל הדרך ונלמד כיצד מתאימים מעקה למדרגות דק בחצר.

שילוב נכון של מעקה למדרגות דק בחצר

מעקות רבים נבנים בחצרות הבית, אך לא תמיד מתבצעת התאמה מלאה לשטח המרוצף בגינה. אין ספק כי מעקה הוא פתרון אולטימטיבי לבטיחות דרי ובאי הבית, אך הוא מהווה במקביל פריט עיצובי שיש להתייחס אליו ברצינות.

על מנת לאפשר לכם להתאים מעקה למדרגות החצר ובעיקר אם אלו הן מדרגות בחיפוי דק, כתבנו מאמר זה. מוכנים? בואו נצא אל הדרך ונלמד כיצד מתאימים מעקה למדרגות דק בחצר.

הבא נתחיל מהעובדה, שניתן כיום לשלב בין אלמנטים ובין חומרי גלם רבים ומגוונים וכדי שהשילוב יהיה מושלם, יש לדאוג להומוגניות שביניהם והן להעדפה שלכם/ של דרי הבית כך למשל שילוב בין דקים לגינה ולחצר לבין מעקות למדרגות מזכוכית יכול להיות מרשים ויוקרתי וכן הלאה.

בחירה נכונה של חומר הגלם תקבע את האווירה

הבתים באופן כללי מעוצבים תוך שימוש בחומרי גלם רבים ומגוונים החל מאבן, דרך זכוכית ועד פלסטיק עץ ומה שביניהם. לכל אחד מהחומרים הנבחרים, התכונות המאפיינות אותו וכל תכונה משפיעה באופן שונה על עיצוב חלל הבית ולדוגמא:

זכוכית -  משתלבת באופן מושלם עם פרקט עץ. הזכוכית מאופיינת כחומר גלם קר והיא משרה תחושת מרחב נקי ויוקרה לצד חדשנות.

עץ – חומר חם (טבעי) המאפשר את האווירה החמימה, הביתית והאינטימית.

השילוב בין השניים, מהווה שילוב מושלם ומאפשר משחק שבין המודרני לביתי, בין החמים והטבעי לקל ולאוורירי ועוד. היה ואת המעקה אתם בוחרים בהתאמה מושלמת לפרקט, הרי שאתם יכולים ליצור אווירה מדהימה וליהנות באופן מושלם מהשהות בחלל. 

כיצד יוצרים את השילוב המושלם 

על מנת ליצור את השילוב המושלם בין מעקות לבין דק בגינה, יש לחקור מעט את התחום ובין היתר לקרוא חומרים ברחבי האינטרנט ולרכוש את הידע הנדרש לשם כך. היה ואין לכם את האפשרות לחקור את הנושא, אתם בהחלט יכולים ואף רצוי להיוועץ עם בעלי מקצוע מהתחום.

כשבוחרים את חומר הגלם ממנו יבנה המעקה, יש לקחת בחשבון את יתר האלמנטים המוצבים בגינה ובין היתר, את הפרגולה (אם יש כזו), את הדשא (הטבעי או הסינטטי) את ריהוט הגן ועוד.

חשוב מאוד ומעל הכל, שסך האלמנטים בגינה יהיו משלימים וייצרו יחד את האווירה המתבקשת, בין אם היא אווירה יוקרתית, כפרית, הייטקיסטית ועוד.

דקים לגינה הפכו לפופולאריים, הן משום ההשקעה הכספית, הן משום המראה והן משום היכולת לשלב ביניהם לבין חומרי גלם אחרים בקלות יחסית.

גם שילוב שבין מעקה למדרגות פנים הוא חשוב, ובמידה וחיפוי מדרגות הבית הוא דק/עץ, נכון לקחת בחשבון את הזכוכית שתוסיף למראה הבית את היוקרה המתבקשת.

מעקות למדרגות בבית נבנים בהתאמה אישית ומיוצרים מחומרי גלם שונים ומגוונים. 

לסיכום – על מנת לבצע את הבחירה הנכונה שבין פרקט לבין מעקות, נכון להתייעץ עם בעלי מקצוע מובילים בתחום ולראות דוגמאות רבות ככל האפשר.