כשאנחנו מחליטים לתכנן שערים או מעקות במבנה מגורים, מסחרי או אחר, עלינו לחשוב כיצד השערים ישתלבו לא רק בעיצוב החיצוני של המקום ולא רק כיצד הם ישתלבו בסביבה.

שילוב אלמנטים של עץ עם עבודות נפחות

בעבר כשהיינו נכנסים לחצר או לגינה של מקום מסוים, בדרך כלל היינו עוברים דרך שער ברזל או עץ רגיל, לא היתה אפשרות או מחשבה כיצד ליצור שערים בעיצוב מיוחד, עיצוב שיעניק לחזית המקום אווירה יוצאת דופן. בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינוי מקיף בעניין, בין היתר בזכות שילוב של חומרים ועבודות מסוגים שונים.

כשאנחנו מחליטים לתכנן שערים או מעקות במבנה מגורים, מסחרי או אחר, עלינו לחשוב כיצד השערים ישתלבו לא רק בעיצוב החיצוני של המקום ולא רק כיצד הם ישתלבו בסביבה, אלא גם כיצד הם יקנו למקום אופי מיוחד,יוצא דופן.

השילובים

דרך אחת שיכולה לעזור בכך היא שילוב של עבדות נפחות בכל הקשור לשערים ומעקות עם אלמנטים של חומרים מגוונים, למשל שילוב זכוכית עם עץ, שילוב מתכות מסוגים שונים, והכל כמובן בעיצובים ופרזולים שונים. חשוב לומר, אנחנו יכולים לראות את השימוש בשילובים הנ"ל לא רק בכל הקשור לעולם השערים והמעקות אלא גם באלמנטים אחרים של עיצוב, למשל, בכל הקשור לאלמנטים בהם אנחנו משתמשים בחצר, בגינה ואף בבית. לדוגמא, אנחנו יכולים לראות אדניות מעץ שמשולבות בהן מתכות או עיטורי זכוכית שונים. כך האדנית אשר נבנית על ידי עץ מלא ומרשים, כוללת עיטורים מחומרים שונים ויש בה כמובן צמחים מסוגים מגוונים, זה יכול להיות מאוד מרשים ויפה, מתאים לכל מקום בו נציב אותה.

שילוב שערים עם אלמנטים חיצוניים בבית

כיצד ניתן לשלב עבודות עץ בשערים ומעקות

מן הסתם, שערים ומעקות הם דבר הרבה יותר גדול ומשמעותי מאשר כמעט כל אלמנט אחר שמוצב בחזית המבנה, לכן חשוב להקפיד על שילוב נכון בין החומרים, הן מבחינת הכמות והן מבחינת הסוג והסגנון.

החלק המהותי של השערים או המעקות, יהיה בנוי מן הסתם ממתכות או פלדות, שכן הם אלו שאמורים לאפשר תפקוד פונקציונאלי נכון של האלמנט. שילוב של עץ, ייווצר רק בתנאי שזה אפשרי ועל מנת להעניק לאלמנט עיצוב ייחודי ומרשים. כך למשל, אנחנו יכולים לשלב צורות וסימנים שונים מעץ, על גבי השער או המעקה. כמו כן אנחנו יכולים למסגר את השער או את המעקה בעץ, כך שהחלק המרכזי והמהותי יהיה בנוי ממתכת בעוד החלק מסביב יהיה בנוי מעץ.  אפשרות נוספת היא להשתמש בעץ לצורך מסגור חלונות בשער, גם אם מדובר בחלונות אמיתיים וגם אם כאלה שמיועדים אך ורק ליופי.

חשוב לציין, אם אנחנו בוחרים להשתמש בעץ לצורך עיצוב אלמנטים חיצוניים, עלינו להקפיד שהעץ יהיה עמיד וחזק, כך שהוא יחזיק מעמד בתנאי מזג אוויר שונים. מומלץ מאוד לבדוק כיצד ניתן לשמר אותו ואם יש צורך לחדש אותו מדי תקופה, באמצעות תיקונים וצביעה מחודשת. ככל שנשמור יותר טוב על העץ, כך האלמנט כולו יהיה הרבה יותר יפה ויתרום יותר לעיצוב המקום.