במאמר נדבר על מספר אלמנטים בדלתות הפנים שניתן לעצב לפי טעמו וצרכיו האישיים של הלקוח. 

שילוב אלמנטים בדלתות פנים

תחום עיצוב הפנים משתנה ומתפתח חדשות לבקרים ונראה שכל שנה מביאה אתה טרנדים חדשים וכאלו שעוזרים לנו להחליף חפצים ישנים בביתנו. אחד התחומים המפתיעים שתפס תאוצה בשנים האחרונות בכל הנוגע לעיצוב פנים הוא התקנה של דלתות פנים מעוצבות ומעוטרות. מלבד ההגנה שהדלתות הללו מספקות, הם יכולות לשנות את מראהו של הבית כולו ומכאן כוחן. אם דלתות הפנים בעבר היו מלבניות וחלקות, כיום ניתן לשלב בהן אלמנטים רבים שהופכים על דלת ליחידה במינה חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. יש מספר אלמנטים בדלתות הפנים שניתן לעצב לפי טעמו וצרכיו האישיים של הלקוח ואלו מקצתם:

  1. צוהר – כולם מכירים את החלונות הקטנים הנמצאים בחלקן העליון של דלתות מסוימות וכיום, ניתן לבחור צוהר בגודל, צורה, מסגרת וגימור רצויים. אם אתם אוהבים את המראה הכפרי, ניתן להתקין צוהר עם קילוף או שפשוף אמנותי שנותן תחושה חמימה וביתית ואם אתם חובבים של סגנון אורבני, ניתן להתקין צוהר עם קצוות חדים ומוגדרים למתן מראה מודרני לדלת. ניתן גם להתקין סורגים קטנים על הצוהר כדי למנוע שבירה של חלון הזכוכית שבו או חדירה של גורמים לא רצויים לבית.
  2. ידיות – זהו אמנם חלק קטן מהדלת, אך גם הוא משפיעה על מראיה וניתן לעצב אותו במגוון דרכים. אתם יכולים לבחור בין ידית עגולה ומסתובבת או ידית מוארכת. ניתן לבחור בין ידית חלקה או כזו שיש עליה עיטורים, להתקין ידית ממתכת או חומרים קרמיים שונים כאשר לכל חומר יש את המראה והמגע הייחודי שלו.
  3. עיטורים מברזל – אחד האלמנטים הגדולים ביותר בדלתות פנים הם עיטורים מברזל שניתן לעצבם במיני צורות. העיטורים הללו מחושלים בעזרת אז וניתן לבחור בין נושאים רבים וצורות רבות לפי רצון הלקוח והמראה הכללי של הבית. אם למשל אתם מעדיפים מראה טבעי, תוכלו לבחור עיטורים בצורת פרחים וצמחים מטפסים תלת ממדיים מברזל שיתנו לדלת נפח מיוחד ומראה שאין שני לו. למראה רך יותר, ניתן לבחור עיטורים ממתכות אחרות כמו אלומיניום עם מראה כסוף ועדין שבזכות הגמישות שלה ניתנת לעיצוב באינספור דרכים.

כדי לשדרג את מראה הבית, חשוב לתת את הדעת על כל המאפיינים והרכיבים שבו, כולל הדלתות. בזכות הטכנולוגיה המתקדמת והיכולת לתמרן מתכות במגוון צורות, דלתות פנים כבר לא חייבות להיות חלקות ומשמימות וניתן לעצב אותן עם מגוון אלמנטים של פרזול ולהוסיף גם דברים קטנים כמו ידיות שיכולים לשנות את מראה הדלתות והבית מן הקצה אל הקצה.