באילו אמצעי מיגון ניתן להשתמש להגנה על הביית והדיירים? היכנסו לקריאה אודות מספר האפשרויות שקיימות.

פתרונות מיגון לבית ולעסק

למנוע פגיעה ברכוש או באנשים, אי אפשר למנוע באופן מוחלט. מה שכן, ניתן להשתמש בפתרונות מיגון, שעשויים לצמצם משמעותית פגיעה הנגרמת עקב חדירת פורצים לבית או לעסק, מזג האוויר או בעקבות מצב של מלחמה.

באילו אמצעי מיגון ניתן להשתמש?

סורגים ושערים – אלו נותנים לנו המון שקט נפשי. והם אינם מגנים רק מפני פריצות, אלא גם מונעים נפילה ממקומות גבוהים. את הסורגים רצוי להתקין על כל החלונות ולקבע אותם היטב לקיר, לא משנה אם המבנה משמש למגורים או לעבודה. רצוי לבחור בסורגים חזקים, איכותיים שעומדים בכל תקני הבטיחות והמיגון ושאינם ניתנים לפריצה. אלו הם סורגים עם עובי של לפחות 12 מ"מ.

שערים מעוצבים לאבטחת הבית

בנוסף, כדאי שיהיו אלו סורגים המיוצרים מברזל מלא ושאינם חלולים (זאת משום שאם יהיו חלולים, תתאפשר כניסת מים, שתגרום לריקבון ולפריצתם בקלות). מבחינת השערים, מומלץ שיהיה לכל מבנה במידה והוא ממוקם על הקרקע, שער גבוה ומאסיבי עם מנעול או מנגנון לזיהוי חכם, שיאפשר כניסה אל המתחם באמצעות שלט או הקשת קוד. רצוי לרכוש שער מפלדה מגוולנת או מתכת חזקה, כך שיתן הגנה מושלמת. בזכות השער, מאפשר לשמור על הפרטיות, למנוע יציאה של ילדים וגם למנוע מצבים של ניסיונות פריצה.

מעקות – שומרים על הבטיחות של כולנו. אם מדובר על מעקה למרפסת, התקן מחייב שהוא יהיה בגובה של 105 ס"מ. במידה ויש צורך במעקה למדרגות מחוץ או בתוך הבית, גם זה על פי התקן יהיה בגובה של 105 ס"מ.

מיגונית – במצב של מלחמה, בו נזרקים טילים מהאוויר, אפשר למנוע פגיעה באנשים, באמצעות הכניסה למיגונית. מדובר על מבנה נייד, עשוי בטון מזוין וקיים במספר גדלים.

מצלמות אבטחה – במידה ויש פריצה לעסק או לבית, יהיה תיעוד הכולל את תמונות הפורץ ואת הרכוש הנגנב. כך במידת הצורך, ניתן לפנות למשטרה ולהגיש תביעה לחברת הביטוח. רצוי להתקין מצלמות גם בחלק החיצוני של המבנה וגם בחלק הפנימי.

אזעקה והתחברות למוקד שירות – במידה ואתם לא בבית או במשרד ופורץ מנסה להיכנס, האזעקה תפעל במיידית ותתקבל קריאה במוקד. צוות סיור יגיע לכתובת שלכם ויבדוק מה קרה.

מחירים

כל אמצעי המיגון והבטיחות שהוזכרו לעיל, עולים לא מעט כסף. מה שכן, מומלץ שלא לוותר עליהם או לחסוך בהתקנתם. במרבית המקרים, בזכותם נמנעו המון פגיעות בגוף ואפילו ברכוש. לפני קנייה, כדאי לגשת למספר ספקים ולבקש הצעות מחיר והכי חשוב לבדוק המלצות ואחריות.