בכל הקשור לנושא של עיצוב הבית, פרזול יכול לשחק תפקיד מרכזי סביב שורה של אלמנטים מתכתיים שאפשר למצוא כמעט בכל בית, לרבות סורגים, מעקות לבית ולגינה, שערים לחצר, פריטי עיצוב אומנותיים וכדומה. 

פרזול כאמצעי לעיצוב הבית

המונח פרזול הוא מונח גג מקצועי המתייחס לכלל עבודות המתכת הקיימות, עבודות המיועדות להפוך מתכת גולמית למוצר פונקציונלי כמו פרופילים, מוטות, ברגים, אומים וכדומה, או עבודות המיועדות ליצור מוצרי מתכת מעוצבים עם או בלי ערך פונקציונלי. בכל הקשור לנושא של עיצוב הבית, פרזול יכול לשחק תפקיד מרכזי סביב שורה של אלמנטים מתכתיים שאפשר למצוא כמעט בכל בית, לרבות סורגים, מעקות לבית ולגינה, שערים לחצר, פריטי עיצוב אומנותיים וכדומה. כאמור, מדובר באלמנטים שייצורם ממתכת היא הבחירה המקובלת והנכונה, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונלית, ולחלוטין לא מדובר פה בטעם אישי חריג.

עבודות פרזול לעיצוב הבית

עבודות פרזול הנשענות על עקרונות עיצוב מקצועיים

אחרי שאמרנו את זה, תהליך של עיצוב הבית הוא תהליך שחייב להישען על עקרונות עיצוב מקצועיים, וחלק מרכזי בעקרונות אלה הוא הנושא של חומרי הגלם. שילוב מתכות בתהליך העיצוב הוא מהלך שניתן לפרוט אותו לשורה של גורמים שסביב כל אחד מהם, יש לקבל החלטות. כך למשל, ניתן ליצור מעקה נירוסטה מפלדת אל חלד, או מעקה ברזל עם צבע מגן. אפשר גם לבחור במעקה אלומיניום, או אולי מעקה המשלב מתכת במינון מסויים עם חומרי גלם אחרים במינון אחר או דומה. כל מעקה יכול להגיע במרקם שונה, בגוון או שילוב גוונים שונה, בתצורות ופרופורציות שונות וכדומה.

יצירת קשר וחיבור בין מוצרי הפרזול ובין העיצוב הכולל של הבית

הדבר החשוב לזכור הוא שתהליך של עיצוב הבית, הוא תהליך הנשען על קווי עיצוב מנחים, שיש לשמור עליהם בכל חלקי הבית ובכל פריטי ומערכות העיצוב הקיימות. ישנו ערך משמעותי לכך שכל הסורגים בבית מעוצבים בדיוק באותה צורה, שישנו קשר בין עיצוב הסורגים ובין עיצוב השער, ושיש קשר בין המעקה בחדר המדרגות בבית ובין המטבח או הסלון שבחרתם לעצמכם. הקשר הזה לא אומר שהכל צריך להיות ממתכת, אבל הוא חייב לבוא לידי ביטוי לפחות באלמנט עיצובי אחד כמו גוון, מרקם, חומר גלם, סגנון עיצוב וכדומה, והוא צריך להיות ברמה של מתאים עד קשור.

הזמנת מוצרי פרזול עם הנחיה והבנה בעולם העיצוב

עיצוב הבית באמצעות עבודות פרזול הוא תהליך הדורש נוכחות של שני סוגי אנשי מקצוע. הראשון שבהם הוא מעצב פנים, שמכיר את עולם הפרזול ויודע לפתוח ולפרוש בפניכם את כל האפשרויות הקיימות בתחום, והשני בהם הוא מומחה פרזול שיבצע את העבודה, ושאותו תוכלו להשיג גם דרך מעצב הפנים עצמו, שאותו שכרתם לניהול הפרויקט כולו. הזמנת עבודות פרזול ללא הנחיה של מעצב מקצועי הוא מהלך שיכול בהחלט להיות לגיטימי, ובלבד שאתם יודעים מה אתם עושים, ושמדובר בפרויקט נקודתי בבית. גם במקרים אלה, כדאי מאוד לקבל עצה עיצובית, או לפחות לוודא שאתם לא עושים טעות עיצובית שתגרום נזק לעיצוב הכולל.