כאשר אנחנו מעצבים גינה חשוב להוסיף אמצעי הצללה וחיפוי. היכנסו למידע אודות אמצעי הצללה מעוצבים שניתן למצוא היום.

פרגולות כאמצעי עיצוב לחיפוי

כאשר אנחנו מעצבים גינה חשוב להוסיף אמצעי הצללה וחיפוי

בתכנון ועיצוב הגינה לרוב נתמקד בצמחיה, פרחים, עצים, בבחירה בין דשא לדק, ובריהוט לגינה. אולם במדינה חמה ושטופת שמש כמו שלנו יש לייחס חשיבות גבוהה גם לאמצעי הצללה, מאחר ואם נרצה ליהנות מהשימוש בגינה ולשבת בה בשעות היום ואחר הצהריים, לא נוכל לעשות זאת ללא אזור מוצל וקריר. לכן ניתן ואף רצוי להוסיף אלמנט הצללה מעוצב, כמו פרגולות למשל, אשר יקנה נופך ייחודי לגינה וישתלב בסגנון העיצובי בו בחרנו.

אילו אמצעי הצללה מעוצבים ניתן למצוא?

- פרגולות – ישנם סוגים שונים של פרגולות לגינה. ניתן למצוא פרגולות מעץ וממתכת, פרגולות קטנות וגדולות, פרגולות תלויות או עומדות ועוד. למעשה ניתן למצוא פרגולות בהתאמה אישית שתתאים בדיוק לצרכיכם. פרגולה מהווה חיפוי מצוין לחצר מאחר ולרוב שטחה גדול וניתן לשבת תחתיה לאורך כל שעות היום וליהנות מצל גם בזוויות שמש שונות. בנוסף, הודות למגוון הרחב של סוגי פרגולות ניתן לבחור את הפרגולה המתאימה לנו ביותר ולשלב אותה בעיצוב הגינה. כמו כן, בפרגולות בעלות עמודים, ניתן לעשות שימוש נוסף כמו למשל תליית ערסלים, מנורות, או אלמנטים עיצוביים נוספים שיוסיפו למראה הגינה שלכם.

פרגולות מבית א.י.ל

- גזיבו – גזיבו הוא סוג של צלייה עומדת, לרוב מרובעת או בצורת משושה, בעלת ציפוי בד או במבוק, ולעיתים אף מבנה מלא מעץ. ניתן למצוא מגוון סוגים של גזיבו, קבועים וזמניים, כך שניתן להשתמש בו גם כפתרון זמני להצללת הגינה. גזיבו מוצב לרוב במרכז החצר, וממדיו לרוב אינם גדולים במיוחד. אם כך, מבנה זה מקנה פחות הצללה מאשר פרגולות, ופחות שטח ישיבה תחתיו. מאחר ונהוג לרוב להציב גזיבו במרכז הגינה הוא מתאים יותר לחצרות גדולות, בעלות שטח רב ומרחבים פתוחים. גם כאן נרצה כמובן להתאים את צורת הגזיבו ואת עיצובו לסגנון בו עיצבנו את שאר הגינה.

- רשתות צל – לעיתים לא נרצה בפתרון קבוע להצללת הגינה, ונעדיף פתרון יעיל שניתן להסיר בכל עת שנחפוץ. לשם כך ניתן להתקין רשת צל לגינה. ניתן להזמין ולהתקין רשתות צל בגדלים שונים בהם נחפוץ ולקבע אותן במידת הצורך לווים בקיר, עצים, או עמודים זמניים. היתרון של רשתות צל הוא שניתן להסיר אותן כאשר הן לא בשימוש ובכך לשמור על סגנון עיצובי פתוח וחופשי יותר מאשר בפתרונות הצללה קבועים. בנוסף, ישנם מקרים בהם נרצה לארח הרבה אנשים והצל של הפרגולות לא יכסה את כל שטח החצר. גם במצבים כאלו ניתן להשתמש ברשתות צל בכדי להגדיל את השטח המוצלל בגינה.

בעיצוב הגינה חשוב מאוד להשקיע בנוחות שלנו

חצר בית אינה משמשת רק לנוי, ולכן כדאי לחשוב על אלמנטים שיהפכו אותה לנוחה לשימוש עבורנו. נרצה לשבת בחצר, להזמין אורחים, לעשות מנגל וכן הלאה. כך שחשוב להשקיע בפתרון הצללה כגון פרגולות או רשתות צל, וכן ברהיטי גינה שיתאימו לצרכינו.