השילוב של פרגולת עץ עם דק תעניק לחצר או למרפסת מראה יוקרתי ומיוחד. קראו על סוגי העץ השונים ולמדו כיצד כדאי להתקין פרגולה ודק בביתכם.

השילוב של פרגולת עץ עם דק תעניק לחצר או למרפסת מראה יוקרתי ומיוחד. למדו כיצד כדאי להתקין פרגולה ודק בביתכם.

בנייה בעץ מעניקה לחלל מראה חמים ונעים יותר, גם אם מדובר בבית מגורים וגם אם מדובר באזור מסחרי והומה אדם. העץ הינו חומר גלם איכותי ובעל מראה טבעי המאפשר לשלב אותו יחד עם חומרים נוספים ולייצר ממנו מגוון רחב של רהיטים, פרגולות, רצפות עץ וכדומה. אחת הדרכים לעצב את החצר היא באמצעות התקנת פרגולה ודק – כאשר שניהם עשויים מאותו סוג העץ. השילוב של פרגולת עץ עם דק תעניק לחצר או למרפסת מראה יוקרתי ומנגד גם מאוד כפרי ומיוחד. יתרה מכך, את הפרגולה תוכלו להזמין מבעל העסק בהזמנה אישית ולהתאימה אל החצר או אל המרפסת באופן שתרצו.

סוגי עצים לבניית פרגולות והתקנת דקים

ישנם המון סוגי עצים המאפשרים בניית דק עץ או פרגולה למרפסת / לחצר. ביניהם יש גם כמה סוגים פופולריים יותר כמו למשל עץ איפאה, עץ אורן ועוד. לקוחות שבוחרים בדק עץ בשילוב עם פרגולה במרפסת שלהם לרוב מעדיפים שהדק והפרגולה יהיו עשויים מאותו סוג עץ ובכך מקנים לחלל מראה אחיד. עץ האיפאה למשל, הינו עץ איכותי ועמיד המתאים במיוחד לבניית דק מכיוון שהוא מסתדר היטב עם מזג האוויר במזרח התיכון. מעבר לכך, הוא נחשב לעץ חזק המסוגל להחזיק על גביו משקל גבוה מבלי להיסדק או להיהרס.

גם עץ אורן נחשב לאהוב בקרב הלקוחות הישראלים, הוא משתלב היטב עם חומרים נוספים, כמו למשל בפרגולות מברזל. ניתן לייצר פרגולה יציבה וייחודית שהבסיס שלה הינו מוטות ברזל מעוצבים ולשלב בתוכם סכך מעץ אורן. היתרון המשמעותי ביותר של בניית דק ופרגולה מעץ אורן זהו המחיר. עלות עץ אורן ובניה בו תהיה נמוכה משמעותית מסוגי עץ אחרים. המראה של עץ האורן ניטראלי וניתן להתאים אליו רהיטים, צמחים ואביזרים נוספים שתרצו להביא אל המרפסת או הגינה.

כיצד מבצעים התקנה של פרגולה או דק למרפסת/לחצר?

ההתקנה של הפרגולה תלויה בכמה היבטים : סוג הפרגולה (פרגולה תלויה, פרגולה על גבי קורות וכו'), גודל הפרגולה, השטח אליו הפרגולה מותאמת ועוד. בנוגע לדק, התקנתו איננה מסובכת אך חשוב להקפיד כי היא תתבצע כראוי מכיוון שהדק הוא למעשה הרצפה של האזור בו תמצאו. הדק חייב להיות מותקן היטב על מנת שהשימוש בו יהיה בטיחותי ונוח. כך גם לגבי הפרגולה, חשוב להבין כי מדובר במבנה השוקל מאות קילוגרמים ובמידה והפרגולה לא תבנה באופן מדויק ומקצועי – היא עלולה להתמוטט ולהביא לסכנה והרס רב.

יש אנשים היודעים לעבוד עם עץ ותחום הבניה בא להם בקלות ויש להם את המיומנות להתקנת דק או בניית פרגולה אך במידה והדבר אינו טבעי לכם אל תהססו להזמין את שירותיה של חברה מקצועית לבנייה של דקים מעץ ופרגולה.