במאמר זה נסקור את סוגי הסורגים לעיצוב הבית, ונעמוד על המכנה המשותף לכולם.

עיצוב הבית באמצעות סורגים

כשאנו מדמיינים סורגים סטנדרטיים, מיד קופצת לראשנו תמונה של סורגים עבים וקבועים לחלונות, המגנים על אנשי ביתנו מפני נפילות או פריצות. האמת היא, שאותם סורגים שעשויים להגן על ילדינו מפני נפילות, יכולים בקלות להפוך לאביזר דקורטיבי שיוסיף המון בפן העיצובי. לשם כך יהיה עלינו לבחור בסורגים מעוצבים ייעודיים לעיצוב הבית, המשלבים חוזק ובטיחות עם מראה ייחודי. יתרה מזאת, יש הרואים בסורגים לעיצוב הבית אומנות של ממש, ומיישמים בסורגים עיצובים יוקרתיים וייחודיים, המותאמים לפנים הבית ואפילו למעקות. במאמר זה נסקור את סוגי הסורגים לעיצוב הבית, ונעמוד על המכנה המשותף לכולם.

סורגים מעוצבים וסורגי בטן

הסורגים המוכרים לכולנו עשויים מוטות מתכת ישרים, המחוברים זה לזה ללא אלמנט עיצובי מיוחד. לעומתם הסורגים המעוצבים, מורכבים ממוטות ברזל או מתכת המעוקלים בצורות דקורטיביות, או כוללים תוספות מחומרים אחרים המשמשות לנוי. לעיתים די באיזה "טוויסט" מיוחד, שיעניק להגנה הסטנדרטית על הבית מראה מיוחד יותר. גם המוטות של הסורגים המעוצבים יהיו מחוברים באמצעות אלמנטים דקורטיביים מעניינים. לעיתים נוכל לראות אותם מחוברים כעיגולים, לעיתים כמעוינים, פרחים, עלים ואף דמויות של בעלי חיים. סוג נוסף של סורגים מעוצבים הם סורגי ה"בטן" או הסורגים המקומרים. את הסורגים הללו נוכל לזהות בקלות לפי בליטתם כלפי חוץ. העיצוב הייחודי של סורגי הבטן מאפשר להניח עליהם בקלות אביזרי נוי כמו עציצים. גם סורגי הבטן עשויים לשלב עיקולים דקורטיביים בדומה לסורגים המעוצבים.

סורג בטן

ומהם הסורגים המתקפלים?

הסוג השלישי של הסורגים המעוצבים הידוע בחדשנותו, הוא הסורגים המתקפלים. סורגים אלו מעוצבים באופן דומה לסורגים הרגילים, אולם בשונה מסוגי הסורגים העומדים על מקומם, סורגים אלו ניתנים לפתיחה מבפנים וקיפול כלפי חוץ. בדומה לחלונות ודלתות הזזה, הסורגים המתקפלים משמשים במרבית המקרים גם להגנה על דלתות (ולא רק להגנה על חלונות סטנדרטיים), והם מתפקדים כמו עוד "קו הגנה לבית". במקומות מרכזיים כמו כניסות ממרפסות ודלתות כניסה, החשופים יותר לפריצות, נניח את הסורגים המתקפלים כקו הגנה נוסף לביתנו.

המכנה המשותף לכל סוגי הסורגים המעוצבים שמנינו במאמר זה, הוא השינוי העיצובי הקטן שעושה את ההבדל הגדול. מגוון הדוגמאות והעיטורים שניתן להוסיף להם, מספקים בו זמנית הן יופי והן הגנה לכל דלת או חלון.

למוצרי נפחות נוספים מבית א.י.ל לחץ כאן