כאשר לקוח מזמין בריכת שחייה פרטית מחברה, החברה היצרנית מקבלת את מפרט העבודה ומתחילה בתהליך הייצור של הבריכה. תחילתו של תהליך בניית בריכות שחייה היא בתכנון מדויק, על פי המידות והצורה שמצוינים במפרט.

עבודות פרזול במסגרת בניית בריכות שחייה

עבודות פרזול במסגרת בניית בריכות שחייה

כאשר לקוח מזמין בריכת שחייה פרטית מחברה, החברה היצרנית מקבלת את מפרט העבודה ומתחילה בתהליך הייצור של הבריכה. תחילתו של תהליך בניית בריכות שחייה היא בתכנון מדויק, על פי המידות והצורה שמצוינים במפרט.

לאחר התכנון – מתחילים בעבודה, הכוללת חמישה שלבים עיקריים:

שלב ראשון – חיבורים וחיזוקים

חיבור השבלונות החיצוניות של הבריכה על פי הגודל המבוקש וחיזוק החיבורים לטובת יציבות הבריכה ואטימותה.

שלב שני – עבודות פרזול

מכינים את הברזל שיהווה את גוף הבריכה בהתאם לגודלה ולצורתה. חשוב מאוד לבצע את ההכנות על פי כל תקני האיכות והבטיחות, על מנת שהבריכה תהיה חזקה ועמידה ותאפשר שימוש בטוח ללקוח הסופי. לעבודות פרזול אלה יש חשיבות רבה מאוד בכל התהליך של בניית בריכות שחייה, שכן מדובר בשלד של הבריכה המקנה לה את יציבותה. לאור זאת, חשוב מאוד שכל עבודות הפרזול יתבצעו על פי כל התקנים הנדרשים, שהברזל יותקן בצורה מדויקת ושיתבצעו בדיקות תקינות בסיום החלק הזה של העבודה.

שלב שלישי – הכנות לאביזרים הנלווים

בניית בריכות שחייה אינה מסתיימת בהתקנת מוטות ברזל וביציקת בטון, והיא מחייבת גם ביצוע הכנות להתקנתם של אביזרים נלווים כמו גופי תאורה, צנרות ניקוז, ג'טים ועוד. השלב השלישי בתהליך הבנייה הוא השלב שבו מבצעים את כל ההכנות להתקנתם של אביזרים אלה, על מנת שהתקנתם תתבצע בצורה הטובה ביותר.

שלב רביעי – הרכבת שבלונות פנימיות

בשלב זה מתקינים את השבלונות הפנימיות בהתאמה לאלה החיצוניות, וכך נוצר ביניהן מרווח מדויק שבמרכזו נמצא שלד הברזל. את השבלונות הפנימיות מצמידים אל השבלונות החיצוניות וכך יוצרים קיר בטון חלק לגמרי. עם סיום יצירת הקיר יוצקים אל תוך השבלונות בטון וממתינים עד לייבושו המוחלט.

שלב חמישי – עבודות אחרונות

בשלב האחרון של תהליך בניית בריכות שחייה מבצעים פתיחה של השבלונות, מיישמים טיח ומיישרים אותו, מיישמים שכבות איטום ובסופו של תהליך – ממלאים את הבריכה במים כדי לבדוק אם אין נזילות.

ברגע שמוודאים שהמים נשארים בבריכה ולא נוזלים בכלל, מרוקנים את הבריכה ומיישמים את החיפוי שבחר הלקוח – פסיפס, בטון, צבע וכד'. השלב האחרון הוא ביצוע בדיקות וגימורים אחרונים, במטרה לוודא שהבריכה אכן מוכנה להתקנה.

לאחר ביצוע כל עבודות הפרזול, האיטום והחיפוי, ולאחר ביצוע הבדיקות הנדרשות, הבריכה מוכנה להובלה לאתר הלקוח ולהתקנה במקום המיועד. כמובן שההתקנה צריכה להיעשות בצורה מדויקת ועל פי כל נהלי הבטיחות, על מנת שהעבודה תסתיים על הצד הטוב ביותר