במאמר הבא נציג את הסגנונות הבולטים בעולם הסורגים כיום ונסייע בבחירת האלמנט העיצובי בסורגים לבית שלכם.

 

סגנונות ואלמנטים עיצוביים של סורגים

המחשבה על סורגים בדרך כלל מעלה בקרב רובנו פיהוק. כולנו מכירים את סורגי הברזל, שלרוב אנחנו לא ממש שמים לב אליהם כשאנחנו חולפים מול בית או דירה. אלו לרוב סורגים ישנים, אחידים במראה שלהם ולא מרשימים. כך לפחות עד השנים האחרונות.

היום המצב משתנה, סורגים הפכו לאלמנטים עיצוביים שמשתלבים עם העיצוב והסגנון הכללי של הבית. הם מגוונים, צבעונים, ניתנים לפתיחה או לסגירה מתי שאנחנו רוצים ובעיקר איכותיים ומרשימים. כאשר אנחנו מזמינים סורגים חדשים לבית, אנחנו יכולים להנות משלל עיצובים וסגנונות ולשלב בין אלמנטים שונים שיהפכו את הסורג לפריט עיצובי מחוץ לבית.

 

אלו הם כמה מהסגנונות הבולטים בעולם הסורגים כיום:

סורג בטן – הסורג המוכר בצורתו מפעם מקבל בשנים האחרונות חידושים מרעננים, עם שפע של אפשרויות פרזול. זהו אותו סורג עם בטן קטנה בחלקו התחתון, שמאפשרת לנו גם לשים אדנית עם פרחים. הסורג מגיע היום במגוון צבעים, עם עיטורים מפורזלים או בקווים ישרים.

סורג חבית – סורג מעוגל שעוטף את החלון ויוצר למעשה צורה של חצי חבית. כמו סורג הבטן גם הסורג הזה מאפשר לנו להיות מגוונים והוא יכול להגיע במגוון צבעים ודוגמאות, עם פרזול מעניין, בקווים נקיים, בשחור, לבן או כל צבע אחר.

סורג ישר – סורג שמולבש בצמוד לחלון בקו ישר, בלי זויות היוצרות מרחק מהחלון. הסורג הזה מגיע עם דוגמאות פרזול שונות, בקווים ישרים רוחביים או אנכיים ובמגוון צבעים שונים.

סורג אנגלי – בדרך כלל מותקן על גבי פתחים מעל מרתפים. זהו סורג שיכול להיות סטנדרטי עם קווים ישרים ונקיים או סורג שאפשר לשלב בו פרזול עדין. גם במקרה הזה אפשר לבחור גוון של סורג ולהתאים לסגנון הבית או המשרד.

דלת סורג – למרפסות, יציאה לחצר או כל דלת. סורגים אלו מגיעים במגוון וריאציות ועיצובים, עם פרזול מכל הסוגים, בגוונים המתאימים לחצר או לבית ובמראה נקי ותעשייתי.

 

איך בוחרים אלמנטים עיצוביים?

רוב הסורגים שתוכלו להתקין בבית כיום הם סורגים בהתאמה אישית. פירוש הדבר הוא שאתם מגיעים לחברה המתמחה בייצור סורגים ובוחרים את הסגנון שמתאים לכם, את האלמנטים העיצוביים והעיטורים שיהפכו את הסורג למשהו שהוא חלק מהבית. כאשר בוחרים סורג מומלץ להתייחס לעיצוב הכללי של הבית, לסגנון, לצבעים השולטים בבית, לכניסה של אור לבית ולכיווני האוויר. מכיוון שניתן לצבוע את הסורגים בצבעים שונים תוכלו גם להתאים בין סקאלת הצבעים בבית לצבע הסורגים. 

סורג בסגנון אנגלי