רבים מתייחסים לסורגים כפריט לא אסטטי שחייבים להתקין על החלונות, אולם היום ישנם סורגים מעוצבים ומחומרים שונים שיכולים לייפות את הבית ולהתאים לעיצוב ולחלונות.

סורגים – התכשיט של הבית

הגעתם לרגע הזה שחיכיתם לו שנים, אתם בונים את בית חלמותיכם, מטבח חדש עם מיטב החידושים, סלון נח ואופנתי, פרקט בכל הבית, וילונות רומנטיים הכל לפי טעמכם ובניצוחה של המעצבת איתה אתם עובדים. מה עם הסורגים?

כדאי מאד לחשוב על סורגים כבר בשלב של תכנון אדריכלי , רבים מתייחסים לסורגים כפריט לא אסטטי שחייבים להתקין על החלונות, אולם היום ישנם סורגים מעוצבים ומחומרים שונים שיכולים לייפות את הבית ולהתאים לעיצוב ולחלונות.

סורג ישר לבית בעיצוב כפרי

למה בכלל סורגים?

בבתים פרטיים – הגנה מפריצות ותחושת ביטחון. סורגים חזקים ואיכותיים מספקים את תחושת הביטחון הטובה ביותר.

ברבי קומות – אנשים חושבים לעיתים שמי שגר בקומה גבוהה לא צריך הגנה מפני פורצים ולכן אינו זקוק לסורגים אולם בבתים אלו הסורגים מגנים מפני נפילות. התקנת סורגים על החלונות תגן על ילדכם בגל גיל.

כיצד בוחרים סורגים

השפע המוצע לכם בבחירת סורגים גדול מאד, סורגים מחומרים שונים עם טווח מחירים רחב מאד. סורגים מפלדת על חלד, חומרים עם ציפוי נגד חלודה, סורגים שקופים, סורגים נגד נפילות ועוד ועוד סוגים. חלק מהחברות מציעות קטלוג מוגבל, אולם כיום כשישנה מודעות רבה לאסטתיקה ולעיצוב ישנן חברות סורגים המציעות לכם מגוון רחב של סורגים מעוצבים שיהיו התכשיט של הבית שלכם. כדאי לחשוב על הנושא כבר בשלב הראשון של תכנון אדריכלי. למצוא את הסורגים המתאימים במקביל לעיצוב הבית. חשוב מאד לרכוש סורגים מחברות אמינות שקיבלתם עליהם המלצות, הסורגים הם הביטחון שלכם, לכן לעיתים כדאי לשלם יותר גם אם ההבדל משמעותי כדי לרכוש מוצר אמין, חזק ושישאר לאורך זמן. ישנם סורגים המצאימים להגנה נגד נפילת ילדים בלבד, כלומר הם לא רלוונטיים נגד פריצה, הם אמנם זולים יותר ועדינים יותר אולם חסרי משמעות בבית פרטי. אם הסורגים שלכם יעודיים להגנה מפני פורצים כדאי מאד לבחור בסורגים ממתכות חזקות ועמידות, ישנו שפע עצום של סורגים בעיצובים שונים המספקים לכם גם יופי וגם הגנה. סורגים שיתאימו באופן מושלם לחלונות שלכם ולעיצוב הבית שלכם.

התקנת הסורגים

התקנת המוצר חשובה לא פחות מהמוצר עצמו. אתם יכולים לבחור את המוצרים היקרים והעמידים ביותר, אולם אם ההתקנה חובבנית אתם מפספסים את כל המטרה, הסורגים חייבים להיות מחוברים כראוי . רוב חברות הסורגים הנחשבות מציעות גם שירותי התקנה, המתקינים של חברות אלו בדרך כלל מומחים בהתקנת סורגים מכיוון שהם עוסקים בכך באופן קבוע, אם אתם לא סומכים על המתקינים של החברה ביחרו לכם מתקין שקיבלתם המלצות על עבודתו בתחום הסציפי הזה. בכל מקרה לאחר ההתקנה גם אם ההתקנה בוצעה ע"י מתקין שאתם סומכים עליו לחלוטין, בידקו שההתקנה בוצעה לשביעות רצונכם ושהסורגים מחוברים כראוי.

בעולם הסורגים ישנו מבחר עצום, חומרים שונים וסוגים שונים, נצלו את השפע וביחרו לכם את הסורג שיוסיף לכם לבית גם לביטחון וגם ליופי.