כל אחד מסוגי הסורגים מורכב באופן שונה ועונה על צרכים שונים. אם כן, במה שונה עיצובם של סורגים המיועדים לבתים פרטיים?

סורגים לבתים פרטיים

סורגים הינם אביזר שמעטר כמעט כל חלון בישראל. בשנים האחרונות הפכו הסורגים מפריט שמגן על דיירי הבית מפני פריצות או מעידות, לאביזר שמוסיף לעיצוב הכללי של החלל . בבואנו לרכוש סורג אנו מעוניינים שהוא יענה באופן מיטבי לצרכינו, הפונקציונליים והאסתטיים כאחד. אם ברצוננו לעצב סורג לבית פרטי, יהיה עלינו לדעת שעיצובו של סורג עבור עסק שונה מהותית מזה של סורג עבור בית פרטי. כל אחד מסוגי הסורגים מורכב באופן שונה ועונה על צרכים שונים. אם כן, במה שונה עיצובם של סורגים המיועדים לבתים פרטיים?

עובי ומילוי

מובן מאליו כי סורגים המותקנים בבתים פרטיים מועדים יותר לפריצות, בהשוואה לסורגים המצויים בבנייני דירות או בעסקים. על סורגים המיועדים למנוע פריצה להיות בעובי של 12 מ"מ לפחות וכדי להיות בצד הבטוח - לא פחות מ-14 מ"מ. אם בעלי הבית הפרטי מחליטים בכל זאת לסמוך על אמצעי המיגון האחרים בבית (כגון מערכת אזעקה חיצונית) וכל רצונם הוא למנוע נפילה של ילדים מהחלון, אזי גם סורג בעובי של כ-5 מ"מ עשוי להספיק.

אלמנט נוסף המשפיע על עמידות הסורג בפני פריצות אפשריות הוא המילוי. כמובן שאם המטרה היא להבטיח את ההגנה המרבית מפני פריצות אז סורגים מלאים עדיפים על סורגים חלולים.

סורגים בסגנון ישר מבית א.י.ל

עמידות בפני חלודה

בעלי בתים פרטיים שמים את הדגש העיקרי על אסתטיקת חלונות ביתם, והסורגים מהווים נדבך חשוב בהם. סורג שמחליד עם הזמן מעיב על היופי הכללי של החלון, ופוגם במראה הכללי של המבנה. על מנת למנוע הופעת חלודה על הסורגים, מבצעים בסורגים גלוון באבץ - ציפוי הסורגים בשכבת אבץ המגנה עליהם מפני פגעי מזג האוויר והזמן, זאת משונה מסורגים לבתי עסק או חנויות שלא עוברים ציפוי כלשהו.

עיצוב גמיש בטוב טעם

כאמור, הדגש העיקרי בעיצוב סורגים לבית הפרטי הוא בעיקר הצד האסתטי ולאו דווקא הצד העיצובי. לעיתים יעוצבו סורגים בבתים פרטיים בצורה מעוגלת כלפי חוץ, שתאפשר להניח עציצים על אדן החלון, או כל פריטי נוי אחרים, יהיו סורגים שיעוצבו בצורות גיאומטריות שונות או בעיצובים מרהיבים. אם נתבונן לרגע על התועלת הפונקציונלית, חלק מן ה סורגים יעוצבו באופן שקוף או מתקפל על מנת לאפשר יציאה נוחה לחצר.

סורגים לבתים פרטיים מבית א.י.ל מספקים מענה מושלם לצרכי האבטחה, ההגנה על הילדים ועיצוב בסטנדרטים גבוהים. 

למאמרים נוספים בתחום הפרזול והנפחות לחץ כאן