מרפסת הבית שלנו היא מרחב שאמור לשמש אותנו במשך כל ימות השנה, אך במקרים רבים אנחנו מוצאים שמדובר בקונספט לא פרקטי במשך חודשים ארוכים מהשנה שלנו. על הפתרונות האפשריים- קראו במאמר הבא.

סגירת מרפסת – יותר מקום, יותר יפה

באיזה מצבים נרצה לסגור את מרפסת הבית שלנו, ומה התועלת שנפיק מכך?

מרפסת הבית שלנו היא מרחב שאמור לשמש אותנו במשך כל ימות השנה, אך במקרים רבים אנחנו מוצאים שמדובר בקונספט לא פרקטי במשך חודשים ארוכים מהשנה שלנו. אנחנו נהנים מאוד מהשימוש במרפסת בחודשי האביב והקיץ, אך כאשר השמיים מתחילים להיות יותר ויותר סגריריים ומתחילים גם להגיע הגשמים והטמפרטורות הנמוכות מדי שנה בשנה, אנחנו מבינים כי המרפסת שלנו היא כבר לא ממש אופציה איכותית להעביר בה את שעות הפנאי שלנו. במצבים שכאלה חלק גדול מאתנו חושב על אופציה של סגירת מרפסת – חיפוי איכותי של כלל המרפסת בשלדת אלומיניום וזכוכית (בדרך כלל), לסגירה איכותית של המרפסת כלפי חוץ, כך שנוצר למעשה מרחב פנימי נוסף בבית שלנו, מעבר למרחבים הקיימים בו גם כך.

 

פרגולות

כיצד מבצעים סגירת מרפסת בצורה הטובה ביותר, ומה האפשרויות בתחום זה?

  • איך עושים זאת נכון? הביצוע הנכון של תהליך סגירת מרפסת מתבצע למעשה בשני צירים. הציר האחד הוא הציר הביורוקרטי: בעבר, סגירה של מרפסת הצריכה אותנו להוציא ולקבל אישורים רבים, בדיוק כמו כל מלאכת בנייה והוספה אחרת לדירה שלנו. למרבה המזל, בקיץ של שנת 2014 שר הפנים דאז גדעון סער החליט כי סגירת מרפסות היא תהליך פשוט יותר, שניתן לאשר אותו גם בתהליכים מקוצרים. סגירת חורף בסיסית למרפסת, לדוגמה, היא בנייה שעבורה לא צריך לקבל כיום היתר כלל וכלל. עם זאת, אם אנחנו בכל זאת מעוניינים לבצע סגירה איכותית ומקיפה יותר מחומרי גלם קבועים וחזקים – אנחנו צריכים גם להוציא לא מעט אישורים ולדעת גם לפנות לגורמים הנכונים, וזה הציר הראשון בו העבודה צריכה להתבצע. הציר השני הוא הציר הביצועי, ונבין בדיוק כיצד נסגור את המרפסת בצורה הטובה ביותר.
  • אפשרויות סגירה שונות – סגירת המרפסת בצורה הקלאסית ואולי גם האיכותית ביותר שלה מתבצעת עם עבודת אלומיניום איכותית, שיוצרת למעשה מעין ויטרינה רחבת ידיים, מודרנית ואיכותית שמפרידה עם לוחות זכוכית בין הבית שלנו לבין החוץ. פרופיל האלומיניום, בהקשר זה, הוא הפרופיל המקובל ביותר בכדי לבצע סגירת מרפסות – אך גם בתוך עולם האלומיניום האיכותי והקל להקמה יש אפשרויות שונות. ניתן לבחור בסגירה עם תריסים, בפרופילים בלגיים, בזכוכית בשילוב רשתות יתושים או בשילוב צלונים חשמליים פנימיים. בכל מקרה – ניתן להתאים בדיוק את מה שאנחנו רוצים בתהליך איכותי של סגירה למרפסת שלנו, וחשוב להכיר את האפשרויות בכדי לקבל את ההחלטה המתאימה לבית שלנו במידה הרבה ביותר.

כשאנחנו סוגרים את המרפסת שלנו בצורה אסתטית ואיכותית, אנחנו נהנים ממרחב אסתטי וגדול

סגירת מרפסת היא תהליך מקצועי שאותו צריך לבצע על הצד הטוב ביותר עם שירות שמתמחה בתחום. בהתחשב בכך שאלומיניום הוא חומר הגלם האיכותי באמצעותו מבצעים לרוב סגירת מרפסות, שווה לבדוק חברות איכותיות ומקצועיות בתחום האלומיניום.

 

א.י.ל- עיצוב שערים ומעקות מברזל