בתים רבים בוחרים בעבודות גבס בשילוב עם עבודות הנפחות והפרזול עבור הנמכת תקרה, בניית נישה, עיגול קירות ועוד. לפרטים אודות שילוב עבודת גבס ופרזול היכנסו.

נפחות בשילוב עבודות גבס

ניתן למצוא שלא מעט עבודות שיפוץ נעזרות במוטיב עבודות גבס, ולו כיוון שהוא מאפשר מענה מהיר, יחסית זול והוא קל ליישום ופירוק. מכאן שבתים רבים בוחרים בעבודות גבס בשילוב עם עבודות הנפחות והפרזול עבור הנמכת תקרה, בניית נישה, עיגול קירות, יצירת קרניז מעוצב, חלוקת חלל ועוד. בהתאם לכך, ניתן למצוא מגוון סוגי עבודות עבור צרכים משתנים, ואף ניתן להדפיס על גבס, לחדד מענה אקוסטי, לשחק עם תאורה באופן יותר מעניין ועוד.

עבור כל צורך

מנעד האפשרויות שהגבס מציע גדול ומרתק. מכאן שעבור כל צורך מומלץ לבחון אלו פתרונות הגבס יודע להציע. יש אנשים שבוחרים בעבודת גבס על מנת לתחום חלל בבית באופן שאינו מחייב לזמן ארוך ואינו מצריך הוצאה גדולה, יש אנשים שבוחרים בגבס על מנת לייצר כוורת לפי הממדים המדויקים של הנישה הקיימת, יש אנשים שבוחרים לעבוד עם גבס עבור יצירת מגוון דוגמאות מסובכות ביתר קלות, ובאופן כללי הגבס מאפשר מבחר עשיר של אופציות עיצוביות, כך שהמשחק עמו גדול, ואם לומדים לעבוד עמו- השמיים הם הגבול.

מראה סורגים פנימי בשילוב עבודת טיח או גבס

סוגים ושימושים

ממש כפי שעבודות פרזול בבית מצריכות היכרות מעמיקה עם מגוון חברות מובילות, ולו על מנת ליהנות ממוצר איכותי שיחזיק מעמד לאורך שנים ויעניק תפעול איכותי, כך גם יש להכיר את סוגי הגבס השונים. יש גבס לבן שמיועד עבור מחיצות, יש גבס ירוק שמיועד עובר שימוש בחדרים רטובים (מטבח, שירותים, מקלחת), יש גבס ורוד עבור מבנים שדורשים עמידות יותר גבוהה בפני אש, יש לוחות שמיועדים להיות עמידים בפני מים ואש, יש לוחות מחוררים שמיועדים עבור צרכים אקוסטיים, יש לוחות שמונעים קרינה וכדומה. בכול מקרה יש לפנות אל איש מקצוע על מנת שייבחר את הסוג הנכון לכל מטרה, ממש כשם שבוחרים סורגים ומעקות ספציפיים עבור כל מרפסת או גרם מדרגות.

מקצועיות

כל סוגי עבודות השיפוץ מצריכות חבירה לשיפוצניק מקצועי, ויש לשים לב שאדם שמעניק שירותי עבודות פרזול בבית, או אדם שמעניק שירותי התקנת סורגים ידע לבצע שילוב בין עבודת התקנת מוצרי הנפחות עם עבודות גבס או לחילופין, ידע לעבוד בשיתוף פעולה עם אנשי המקצוע מתחום הגבס לצורך גימור מושלם. מכאן שיש לבחון מה תחום ההתמחות של אותו בעל מקצוע (פרזול, מעקות, גבס...), ואף לבדוק המלצות. לרוב מומחה בתחום אינו יתפזר עם עבודות סורגים או פרזול, אלא יתמקד רק בגבס ולהפך, חברה העוסקת בתחום הפרזול מתמקדת בעיקר בתחום זה ופחות בעבודות גבס. על כן יש להכיר את ההיצע הגדול והכווין כל לקוח למגוון אופציות עיצוביות ופרקטיות שעבודות שיפוץ הבית דורשות .

לא על הצבע לבדו

מלבד סוגי הלוחות השונים שנבדלים בצבעים, יש מוטיב נוסף שמבדיל בין לוח אחד לשני, ופה מדובר על עובי. עובי של לוח גבס עשוי להכריע האם אותו לוח מיועד עבור פנים או חוץ הבית, וחשוב לדעת שהחברות השונות מייצרות לוחות בעלי עוביים שונים. עם זאת, הרוב המכריע נוטה לבצע עבודות גבס פנימיות עם לוחות בעובי 12.7 מ"מ.