מרפסות תלויות הפכו בשנים האחרונות לדבר שכיח בקרב בתים רבים. מדובר על מרפסות שמשדרגות את רמת החיים שלנו בכמה דרגות, מעלות את ערך הבית שלנו וכמובן - עולות לא מעט כסף.

מרפסת תלויה עלויות

מרפסות תלויות הפכו בשנים האחרונות לדבר שכיח בקרב בתים רבים. מדובר על מרפסות שמשדרגות את רמת החיים שלנו בכמה דרגות, מעלות את ערך הבית שלנו וכמובן עולות לא מעט כסף. מרפסות תלויות נעות בין 65,000 לבין 100,000 ₪ תלוי במרפסת עצמה ובגודלה.

מהם הגורמים המשפיעים על מרפסת תלויה?

ישנם לא מעט גורמים אשר משפיעים על מרפסת תלויה עלויות. גורמים אלה כוללים:

שטח המרפסת - שטח המרפסת משפיע ישירות על מרפסת תלויה עלויות. ככל שהמרפסת גדולה יותר כך העלות שלה גבוהה יותר ביחס למרפסת קטנה יותר. ואם מדובר על שני מרפסות תלויות אז עלות המרפסות תהיה יותר גבוהה מאשר מרפסת תלויה אחת.

כמות המרפסות- לכמות המרפסות התלויות השפעה ניכרת על המחיר עצמו של המרפסות. כלומר, ככל שמס' בבניין גדול יותר, כך מחיר המרפסת יהיה נמוך יותר משום שהוצאות מרפסת תלויה מתחלקות בין הדיירים בניין. וככל שיש לנו יותר דיירים בבניין כך מרפסת תלויה עלויות תהיה נמוכה יותר.

רמת הגימור של המרפסת - רמת הגימור של המרפסת היא גורם אשר משפיע רבות על מרפסת תלויה עלויות. ככל שרמת הגימור של המרפסת גבוהה יותר כך המחיר של המרפסת יהיה גבוה יותר. כי השימוש במרפסת הוא בחומרים איכותיים יותר שעולים לא מעט כסף. מעבר כך הלקוח מקבל מרפסת עמידה ואיכותית לאורך זמן רב. לכן מרפסת תלויה עלויות עולה בהתאם.

מפרט המרפסת - מפרט המרפסת משפיע רבות על מרפסת תלויה עלויות. ככל שהמפרט עשיר ואיכותי כך המרפסת תעלה במחיר גבוה יותר. לכן חשוב לשים לב למה כולל מפרט המרפסת שאתם הולכים להתקין, האם היא כוללת מספר מרפסות? מה גודל שטח המרפסות? מאיזה חומר המרפסות עשויות?

ריצוף המרפסת וסוג המעקה - ריצוף המרפסת וסוג המעקה במרפסת משפיעים רבות על מחיר המרפסת. ככל שהריצוף הוא בחומרים יוקרתיים ואיכותיים העמידים לאורך זמן וכנ"ל המעקה עצמו, כך המחיר של המרפסת יהיה גבוה יותר.

חשיבות חומרי הגלם האיכותיים והיוקרתיים במרפסת התלויה

אם אתם לקראת התקנת מרפסת תלויה וחשוב לכם שהמרפסת שלכם תישאר לאורך שנים רבות ותהיה ברמת גמר גבוהה, כדאי לכם מאוד להשקיע בחומרי הגלם של המרפסת שלכם. ככל שחומרי הגלם של המרפסת שלכם יהיו איכותיים ויוקרתיים כך המרפסת שלכם תראה בהתאם ותהיה עמידה לאורך שנים רבות.

מעבר לכך, חומרים לא איכותיים עלולים להיות מסוכנים לבטיחותנו האישית ולבטיחות דיירי הבניין עצמו. לכן בטרם אתם סוגרים עם חברת בנייה להתקנת מרפסת תלויה או אם איש מקצוע פרטי, חשוב שתוודאו שהוא משתמש בחומרי גלם תקינים ואיכותיים בעלי תו תקן של משרד התקנים, וזאת על מנת שלא תסכנו את הבטיחות שלכם ואת בריאותכם. כמו כן, אל תשכחו גם שסוג המרפסת, שטח המרפסת ועוד משפיעים רבות על מחיר המרפסת אותו אתם צריכים לשלם.