בחירה נכונה של מעקה יכולה לשדרג את חלל הפנים והחוץ של הבית הפרטי. בניגוד לאלמנטים דקורטיביים אחרים, למעקה יש תפקיד פונקציונאלי

מעקים לבתים פרטיים

בחירה נכונה של מעקה יכולה לשדרג את חלל הפנים והחוץ של הבית הפרטי. בניגוד לאלמנטים דקורטיביים אחרים, למעקה יש תפקיד פונקציונאלי ובין היתר הוא משמש בחדרי מדרגות למניעת נפילות והחלקות. נוסף על כך, מעקים לבתים פרטיים מתאימים עבור מי שרוצה להשביח את הנכס בהוצאה כספית קטנה יחסית ובעזרתם ניתן ליצור אווירה נעימה בחללי כניסה ומגורים.

מה כדאי להביא בחשבון לפני בחירת המעקה?

אלו הדגשים העיקריים שכדאי להביא בחשבון בנוגע לנושא של מעקים לבתים פרטיים:

סוג החומרים

יש חומרים שונים שבהם ניתן להשתמש בשביל לייצר מעקים לבתים פרטיים. ההבדל בא לידי ביטוי בעמידות של כל חומר, בחוזק שלו ובאפשרויות הניקיון. היות ומעקה הוא מטבע הדברים מוצר חשוף שבו נוגעים כל בני הבית והאורחים, החומרים שמהם מייצרים אותו חייבים להיות נוחים לניקיון מהיר ויעיל.

כמו כן, ניתן לזהות שינויים בסגנונות העיצוב המבוקשים של מעקים לבתים פרטיים. עד לפני מספר שנים נהוג היה לייצר את המעקה על בסיס עץ בלבד, אך המציאות כיום מדגישה את הערך המוסף של מעקות מברזל. למעשה, הפרזול הוא בעל פוטנציאל גבוה בשיפור פני הבית והמאפיינים שלו מתאימים ליתרונות של המעקים.

התאמה לתקציב

בניגוד למה שנהוג לחשוב, מעקה איכותי לא חייב להיות יקר מעבר לכל פרופורציה. שימוש נכון בחומרי הגלם הקיימים מאפשר להפיק את מלוא התועלת גם ממעקים זולים יחסית ובתקציב שעולה בקנה אחד עם צרכי בעלי הנכס. התנאי היחיד לחיסכון בהוצאות בהקשר הזה הוא סקירת האפשרויות שאותה ניתן לבצע יחד עם אנשי מקצוע.

סקירה שכזו מבוססת על צרכי הלקוחות ועל התקציב שעומד לרשותם. לחילופין, ניתן לקבוע תקציב נפרד להתקנת מעקים בחצר, בגינה ובמרפסת – לעומת מעקים לחדר המדרגות בתוך הבית עצמו. ככל שהנוכחות של המעקים דומיננטית יותר בחלל הפנים, כך סביר להניח שנרצה להשקיע בה משאבים וזמן. מנגד, בהתקנת מעקים בחדרי שירות לדוגמה אפשר לקבוע סדר עדיפויות מעט שונה ולהתפשר על איכות חומרי הגלם.

התקנת המעקה

גם חומר הגלם העמיד ביותר לא יחזיק מעמד אם לא מתקינים את המעקה בצורה נכונה. התקנת מעקים לבתים פרטיים מחייבת שילוב בין בטיחות, פרקטיקה ואלמנטים אסתטיים והיא דורשת התאמה לצרכי הלקוחות. בין היתר, את ההתאמה לצרכי הלקוחות מבצעים עוד בשלב הייצור של המעקים וזאת כדי למלא את התפיסה העיצובית הכוללת.

התקנת מעקה מושפעת מפרזול בתצורות השונות, מגודל המעקה ומנושאים שקשורים למאפייני החלל כגון גובה המדרגות, המרחק בין הקומות וכן הלאה. יתרה מזאת, התקנת מעקה יכולה כאמור גם לשמש להשבחת בתי יוקרה למכירה - והיא משתלמת עבור בעלי נכסים אקסקלוסיביים המעוניינים להגביר את עצמת שיווק הנכס בכל שלב.

אם נסכם, מעקים הם כיום חלק חשוב מבתים למגורים ולהשקעה. על כן, רצוי בשלב הראשון להכיר את סוגי החומרים הקיימים, כאשר בשלב השני יש לסקור את האפשרויות שיתאימו לתקציב ובמקביל גם לצרכי הנכס - ובשלב השלישי כל שנותר הוא לברר לגבי אופי ההתקנה. כך מנצלים את יתרונות המעקה ומשביחים באמצעותו את הנכס. 

הוסיפו סגנון וחוזק לבית שלכם עם מעקה חוץ או מעקות פנים – צלצלו אלינו עוד היום

0522-637298   02-5901742