במאמר הבא נעמוד על ההבדלים בין סוגי המעקות, ונסביר אלו סוגי חומרים מאפיינים כל מעקה.

מעקות לבתים מודרניים לעומת מעקות לבתים קלאסיים

כולנו מכירים בחשיבותן של המעקות לבטיחותנו ובטיחות ילדנו. מעקות בבתים פרטיים רב קומתיים הם כורח המציאות, וזו הסיבה שניתן לראותם לא רק בסלון הבית, אלא גם במקומות נוספים ברחבי הבית: ליד מרפסות, חלונות, בריכות ובמגוון מקומות נוספים. ניתן לראות שסגנונות העיצוב של המעקות השתנו במהלך השנים האחרונות - במקום מעקות רגילים למדרגות העשויים ברזל או מתכת, ניתן לראות מעקות מעוצבים בפירזולים מרהיבים, מעקות המשלבים בתוכם גם חומרים אחרים דוגמת עץ או זכוכית ואלמנטים נוספים המבדילים בין המעקות החדשים והמודרניים למעקות אליהם התרגלנו עד כה. בנוסף, ניתן לראות הבדלים משמעותיים בין מעקות לבתים פרטיים מודרניים לעומת מעקות לבתים בסגנון קלאסי- כפרי. במאמר הנוכחי נעמוד על ההבדלים בין סוגי המעקות, ונסביר אלו סוגי חומרים מאפיינים כל מעקה.

מעקות לבתים קלאסיים

בבתים בהם סגנון העיצוב הוא קלאסי- כפרי, בולטים בעיקר מעקות עץ בעלי מראה חם ומזמין. העץ הינו חומר נוח לעיבוד, המסוגל להעניק לכל מבנה עיצוב חם וכפרי. גוון העץ, סוגו, והיכולת ליצור עיצובים באמצעות גילופי עץ, יוצרים מגוון רחב של תחושות וסגנונות אווירה, בהתאם להעדפות האישיות. כך למשל, שילוב של עץ מגולף במדרגות ספירליות עשוי להעניק מראה קלאסי שהוא קצת יותר יוקרתי למבנה , ומעקה עץ במרפסת או מבחוץ, עשוי להעניק תחושת חמימות גם מחוץ לבית. מעקות עץ סטנדרטיים שאינם משלבים חומרים נוספים, יתאימו לבית קטן בכפר או במושב או לצימר חמים. ככלל, אם ברצוננו להעניק למבנה או לביתנו הפרטי מראה חמים וקלאסי יותר, יהיה עלינו להשתמש בעץ, זאת לעומת בתים מודרניים בהם נוכל למצוא שילובים של חומרים נוספים ופרזולים במתכת ואלומיניום.

מעקה בסגנון קלאסי

מעקות לבתים מודרניים

בבתים פרטיים מודרניים נראה רוב שילוב של כמה סוגי חומרים במעקה אחד: מעקה בגילוף עץ בשילוב נירוסטה, מעקה ברזל משולב זכוכית או מעקות בפרזולים מיוחדים ממתכת או ברזל. אחת האפליקציות הפופולריות בבתים מודרניים הוא שימוש בחומר הזכוכית בגרמי המדרגות כקירות תומכים, תוך הענקת אשליה של "מדרגות מרחפות באוויר". המעקות נראים כאילו הם מרחפים באוויר, כשלמעשה חומרי הגלם (עץ, ברזל או נירוסטה) נתמכים בפלטות זכוכית דקיקות. סוג נוסף של מעקות הנפוץ בעיקר בבתים מודרניים הם המעקות המעוצבים בהתאמה אישית. מדובר במעקות מעוצבים בעבודת נפחות בשילוב חומרים נוספים דוגמת עץ, זכוכית וכדומה. העיצובים המרהיבים והדקורטיביים, הופכים את המעקות המעוצבים לבסיס הבית המודרני, והופכים כל גרם מדרגות פשוט לאזור מעוצב ויוקרתי בחלל.

מעקה בסגנון מודרני בשילוב זכוכית

במידה ואתם מתעניינים במעקות לביתכם, אנו ממליצים לכם להתייעץ עם המומחים של א.י.ל שימליצו לכם על סוג המעקות המתאים ביותר.