לא משנה אם אתם גרים בבית חדש או בבית ישן (שקניתם או שאתם שוכרים), אתם בוודאות משתמשים במוצרי פרזול שונים, כולם בפורמטים אחרים. לדוגמאות היכנסו למאמר.

מה חשוב שתדעו על פרזול בבית?

פרזול מוגדר כעבודת מתכת הנעשית בנפחות. למעשה, העבודה מבוצעת על פי דרישות הלקוח והיא מבוצעת בהתאמה אישית ולא על ידי פס ייצור אוטומטי למוצרי מתכת (כמו למשל, ייצור של ברגים ומסמרים). דוגמה מצוינת למוצרי פרזול, הנמצאים בכל בית או מרחב ציבורי, הם ידיות לארונות ומגירות. עבודת הפרזול בדרך כלל נעשית על מתכות כמו אלומיניום. זוהי מתכת שקל לעבד אותה, היא עמידה לאורך זמן ועלותה יחסית נמוכה בהשוואה למתכות אחרות.

פרזול בבית שלכם

לא משנה אם אתם גרים בבית חדש או בבית ישן (שקניתם או שאתם שוכרים), אתם בוודאות משתמשים במוצרי פרזול שונים, כולם בפורמטים אחרים. נעבור יחד על מספר דוגמאות:

מטבחים – המסילות של הארונות, המתלים, מחזיקי הסירים, הידיות – כולם מוצרי פרזול בדוגמאות וסגנונות שונים.

חדרי האמבטיה – המתלים למגבות, הברזים, מדפים ממתכת, ידיות – גם הם מוצרי פרזול בפורמטים שונים.

הסלון – אם יש לכם ריהוט שמשולב ברגלי מתכת כמו למשל, שולחן לסלון או כיסאות, גם הם תוצרים של מוצרי פרזול.

השטח החיצוני של הבית – הגדר, המעקה, השער שלכם – כולם גם הם יוצרו בעבודת נפחות והם פופולאריים מאוד בעולם הפרזול.

מעקות בעבודות נפחות לעיצוב פנים הבית

מה חשוב לדעת אם אתם בוחרים פרזול אומנותי

כדאי לעבוד אך ורק עם חברה מקצועית בתחום, לה יש תיק עבודות וניסיון עשיר. אל תוותרו על לראות בפועל את עבודות החברה, אצל לקוחות פרטיים או עסקיים. כך תוכלו להעריך את איכות העבודה ולדעת שאכן מדובר באנשי מקצוע, שיודעים לעבוד עם המתכת במיומנות רבה. זכרו, שבחירה לא נכונה של מתכות, בשילוב עם עבודה לקויה, רק יפגמו בתוצאה הסופית, שלא תראה טוב ובטח לא תחזיק לאורך זמן. ערכו גם סקר שוק, על מנת להעריך את המחיר הצפוי שתצטרכו לשלם על העבודה.

קחו אתכם בעל מקצוע מתחום עיצוב פנים

אם ננסה להיות כנים, למרביתנו אין חוש עיצוב מפותח ולרוב כאשר צריך לעצב את הבית, המשימה נעשית מורכבת מאוד עבורנו וגוזלת לא מעט זמן. על כן, במידה ואתם רוצים לבצע עבודות נפחות ופרזול, כחלק מעיצוב חדש לבית, קחו אתכם בעל מקצוע, עם ידע וניסיון עשיר בתחום עיצוב פנים. זה גם ימליץ לכם על הסגנון המתאים של מוצרי הפרזול, בהתאם לקו העיצובי של הבית. אם אהבתם את השילוב של המתכת עם העץ, כנראה שאתם מחוברים מאוד לסגנון הכפרי (אחד מסגנונות העיצוב הנפוצים ביותר בעיצוב בתים). יתרה מזאת, הוא גם יחשוף אתכם לריהוט המתאים, לגופי התאורה הייחודים ולאביזרים ופריטים נוספים שישלימו את מראה הבית ויתנו לו הרגשה נעימה וחמימה. שיהיה בהצלחה!