הסטנדרט השולט בתחום של דלתות כניסה לבניין בשנים האחרונות הוא דלתות זכוכית בדרגות אטימות שונות, בעלות פרופילי אלומיניום או ללא פרופילים אלא זכוכית בלבד.

מה חדש בתחום של דלתות כניסה לבניין

ישנו מגוון לא קטן של דלתות כניסה לבניין, העשויות מחומרים שונים, ויש להן פונקציות מעט שונות, מלבד פתיחה וסגירה. הירידה בתחושת הבטחון האישי בארץ ובעולם הביאה להקפדה יתרה על בניית בניינים חדשים עם דלת כניסה מאובטחת שאינה נפתחת באופן אוטומטי אלא מצוידת בקודנים ובמערכות אינטרקום משכוללות יותר או פחות. מומחי הדלתות של חברת פאר אנפון, המתמחה בדלתות כניסה ומערכות איטרקום, מספרים על דלתות הכניסה המודרניות.

סטנדרט חדש

הסטנדרט השולט בתחום של דלתות כניסה לבניין בשנים האחרונות הוא דלתות זכוכית בדרגות אטימות שונות, בעלות פרופילי אלומיניום או ללא פרופילים אלא זכוכית בלבד. דלתות מסילה מותקנות בעיקר במקומות בהם אין מערכת אינטרקום, ובדרך כלל מותקנות בבניינים משותפים דלתות כנף, אך ישנם יוצאים מהכלל. במגדלי מגורים מפוארים במיוחד, בהם נמצא שומר בלובי בכל שעה משעות היום והלילה, ואין צורך באינטרקום חיצוני כערובה לבטחון הדיירים, נמצא בעיקר דלתות מסילה אוטומטיות מפוארות, בהתאם לפאר הבניין.

חידושים והמצאות

ההתפתחות הטכנולוגית המואצת שאנו עדים לה בשנים האחרונות מחוללת תמורות ושינויים רבים בכל התחומים. בהתאם לכך, גם התחום של דלתות כניסה לבניין מגלה דינאמיות, ופטנטים חדשים מומצאים ללא הרף. הפטנט האחרון- פתיחת הדלת באמצעות הטלפון הסלולרי, שהופך  לאט לאט לשלט-על. בקרוב נשלוט באמצעות הטלפון הנייד על כל מכשיר אפשרי, בעזרת התקנת אפליקציה פשוטה.

אינטרקום

כאמור, ברוב הבתים אין שומר 24/7 ובמקומו מותקנת מערכת אינטרקום, שמטרתה לסנן את הנכנסים לבניין ולהותיר בחוץ את מי שלא אמור להיכנס פנימה. מערכות אינטרקום הן סטנדרט בכל דלת כניסה לבניין ללא שומר, בין אם מדובר בבתים חדשים או בבתים ששופצו בעשור האחרון. רק בתים שנבנו לפני 10 שנים ומעלה ועדיין לא שופצו אינם מצוידים במערכת אינטרקום כחלק מדלת הכניסה לבניין, וזהו עניין זמני. בשיפוץ הבא תותקן לבטח דלת כניסה עם מערכת אינטרקום.

לא רק בטחון

כפי שכבר ציינו, דלתות כניסה לבניין מהוות חסימה בפני אורחים לא רצויים ובכך תורמות לבטחונם של הדיירים, אבל לא רק. התקנת דלתות בכניסה לבניין מאפשרת לשמור על נקיון טוב יותר, שכן לא נכנסת אליו רוח וכמות קטנה בהרבה של לכלוך, אבק וחול נסחפת לתוך הבניין. הדלתות שומרות על בידוד טוב יותר בתוך הבניין, אקוסטית ותרמית גם יחד, ובנוסף הן מהוות אלמנט עיצובי מרשים, התורם רבות לנראות הבניין ולעליית ערך הדירות.