אילו סוגים של פרגולות קיימים וכיצד כדאי להתקין אותן? קבלו את המדריך לבחירת הפרגולה המושלמת.

מדריך לבחירת הפרגולה המושלמת

פרגולה היא פתרון מצוין להצללת אור השמש. למעשה, מדובר על משטח המספק 60 אחוז של הצללה, מהאזור אותו הוא מכסה. מדובר על אחוזים משמעותיים של חסימת אור השמש. את הפרגולה ניתן להתקין בכל מרפסת וגינה. יתרה מזאת, על מנת להנות מהיתרונות שלה, ניתן גם להתקין עליה משטח שקוף מפרספקס ואז תקבלו לא רק הצללה בקיץ, אלא גם הגנה מפני הגשם בחורף.

חוק הפרגולות

בשנת 2014 עבר החוק, בזכותו אין צורך יותר בקבלת היתר לבניית פרגולה. יתרה מזאת, במידה ושטח הפרגולה עולה על 20 מטרים, אתם כן נדרשים לדווח על כך לרשויות תוך 45 יום וכמו כן להציג אישור ממהנדס שהפרגולה אכן יציבה ושהיא הותקנה תוך התחשבות בכל כללי הבטיחות.

פרגולה קטנה בעבודת נפחות מקצועית

אילו סוגים של פרגולות קיימים?

פרגולה מברזל – מתאימה לכל מטרה ולכל מקום. משתמשים בה לא רק בבתים פרטיים, אלא גם להצללה של פתחי חנויות, לקירוי סחורות, לסגירות חורף של אולמות אירועים ועוד. ניתן לבחור את הפרופיל שתרצו ואף לשלב חומרים נוספים, כמו עץ למשל. מדובר על פרגולה עמידה וחזקה בגלל השימוש בברזל. רצוי לפנות לחברה המתמחה בנפחות, כך שהעבודה תצא מושלמת. יתרה מזאת, חברה כזאת תוכל לייצר עבורכם פרגולה כזאת בהתאמה אישית, עם מגוון של עיטורים ודוגמאות.

פרגולה מאלומיניום – בעלת חיפוי אלומיניום, מצריכה תחזוקה מינימאלית (צביעה של חלודה, במידה והצטברה עליה במהלך הזמן) ועמידה בפני נזקי מזג האוויר. בגלל שהאלומיניום הוא גמיש וקל לעיבוד, ניתן לעצב את הפרגולה בכל צורה וגודל.

פרגולה מעץ – פרגולה קלאסית, הבנויה משילוב של מספר סוגים של עץ. מספקת מראה טבעי, חמים וכפרי. עלותה זולה יותר מפרגולת הברזל והאלומיניום. דורשת תחזוקה של צביעת העץ. עמידה לאורך שנים.

נקודות שכדאי להתחשב בהן

מומלץ לבצע תכנון מקדים, שיכלול את מיקום הפרגולה, הגובה, הצורה שלה ופרמטרים נוספים. רצוי גם להתאים את צבעי הפרגולה והעיצוב שלה, לסגנון העיצובי של הבית, כך שהיא תשתלב במראה ולא תהיה יוצאת דופן.

מומלץ לשלב נקודות חשמל ותאורה בפרגולה. נסו לדבר עם החשמלאי שלכם ובדקו בתוכניות של הבית, אם יש באפשרותכם להוציא נקודות חשמל חיצוניות שדרכן יועבר חשמל לפרגולה. התקינו גופי תאורה על הפרגולה עצמה. וודאו שהם מספקים לכם מספיק אור.

מומלץ לעבוד אך ורק עם בעלי מקצוע בתחום הייצור והעיצוב בברזל וחברות, שאפשר לסמוך עליהם בייצור והתקנת הפרגולה. כיום, קיימים הרבה כאלה שאין ברשותם ניסיון ושאינם מקצועיים. יתרה מזאת, בקשו לראות פרגולות שהותקנו כבר אצל לקוחות וכך תוכלו גם להעריך את איכות העבודה. זכרו שאם תחסכו על התקנה ופרגולה, אתם עלולים לסבול מבעיות של איטום וגם לפגוע בחזיתות של הבית שלכם. לא מומלץ להתפשר ולחסוך על פרגולה, רצוי להשקיע באחת איכותית, ממנה תוכלו להנות לאורך שנים רבות.