מעוניינים בשער חשמלי? במאמר הבא מידע על כל מה שרציתם לדעת על שערים חשמליים – סוגים והתקנה.

כל מה שרציתם לדעת על שערים חשמליים – סוגים והתקנה

אם נמאס לכם כבר מהשער הידני וכל פעם שאתם מגיעים עם הרכב, אתם צריכים לצאת ממנו, לפתוח את השער ולסגור אותו כשסיימתם, הגיע הזמן להחלפת השער באחד חשמלי. את התקנת השער, תוכלו לבצע בעצמכם או שתוכלו לפנות לחברה מקצועית שתבצע את כל תהליך ההתקנה וגם תיתן לכם אחריות מלאה על העבודה ועל השער עצמו.

קחו בחשבון שלרוב כאשר תרכשו שער חשמלי, תוצע לכם גם התקנה במחיר שיהיה יחסית מוזל, זאת בהשוואה למתקין עצמאי אחר שתביאו. מעבר לכך, לחברה כזאת, יש ניסיון עשיר בהתקנת שערים לבית ולגינה ואת הציוד ואת הכלים, הכוללים גם כלי עבודה חשמליים, הנדרשים לביצוע מושלם של העבודה. מה שלכם לא בטוח יהיה. גם אם תרצו לרכוש את הכלים הללו, סביר להניח שזה יעלה לכם לא מעט (כמה אלפי עד עשרות אלפי שקלים) ועדיין התוצאה לא תצא איכותית ולשביעות רצונכם. 

לפני שאתם מחליטים על בחירת השער החשמלי, מומלץ שתכירו את הסוגים הקיימים בהם, עם כנפיים, מתקפל, נגרר, מתרומם וגלילה חשמלי. המשיכו בקריאת המאמר ותוכלו לדעת את ההבדלים בין כל אחד מהשערים.

שערי ברזל לגינה

שער חשמלי עם כנפיים

יכול להיות חד כנפי או דו כנפי. על כל אחד מהצירים שלו מותקנת דלת. במידה ובחרתם שער דו כנפי, הוא יהיה בעל שני מנועים חשמליים. אם חד כנפי, הוא יהיה בעל מנוע אחד. הדלת או הדלתות יפתחו פנימה או החוצה, בהתאם לדרישה ולתנאים.

שער חשמלי מתקפל

כל היחידות של השער מתקפלות לצורה של אקורדיון, כאשר הוא נפתח. בשונה מהשער החשמלי עם הכנפיים, היחידות שלו מחוברות אחת לשנייה ואינן נפרדות.

שער חשמלי נגרר

שער זה נע על גבי מסילה. זו יכולה להיות מסילה תחתונה או עליונה. שער זה מומלץ ופופולארי, שכן הוא חוסך מקום ואינו נפתח פנימה או החוצה, בשונה משערים אחרים.

שער חשמלי מתרומם

הוא עולה כלפי מעלה בזווית של 90 מעלות. הוא יכול להיפתח כלפי פנים או חוץ. בדרך כלל, ניתן לראות שימוש בשער זה להכנסת הרכב לחנייה, במידה והיא אינה מוצלת.

שער גלילה חשמלי

הוא עשוי מאלומיניום ונפתח כלפי מעלה כמו תריס חשמלי.

התקנת השער החשמלי

בחרו מהשערים לעיל, מה הכי מתאים לכם. אם אתם מבולבלים או לא מבינים כל כך בעניינים הללו, נסו להיעזר בבעל מקצוע. במידה ויש לכם שער קיים, אותו אתם רוצים להפוך לחשמלי, כל מה שתצטרכו הוא קיט להרכבה עצמית הכולל מערכות הנעה וציוד מכני אלקטרוני להתקנה של השער. אם אתם לא בעניין של התעסקות עם הקיטים הללו, תוכלו כן לרכוש אותם ולהזמין מתקין מקצועי. אם אתם מעוניינים להחליף לגמרי את השער הקיים שלכם, תוכלו לפנות לחברה המייצרת שערים ולהזמין דרכה שער מעוצב ויפה, על פי טעמכם ובחירתכם.