פרגולות נפוצות מאוד בארץ, הן מתאימות מאוד להתקנה בגינות או בחצרות של בתים. מה הדרך היעילה והבטוחה ביותר לבנות פרגולה? קראו עוד במאמר שלפניכם.

כיצד לבנות בצורה יעילה ובטיחותית פרגולה אצלכם בבית, ובאילו כלים מומלץ להשתמש. כל הפרטים במאמר שלפניכם.

פרגולות נפוצות מאוד בארץ והן נחשבות לאידיאליות בין היתר מכיוון שהן לא מצריכות הוצאת רישיון (הן לא נחשבות למבנה קבע). הן מתאימות מאוד להתקנה בגינות או בחצרות של בתים וגם ניתן להתקין אותן במרפסות פתוחות. אפילו בתי עסק כדוגמת מסעדות או בתי קפה אלגנטיים מזמינים לעיתים פרגולה כדי לייצר פינת אירוח מיוחדת.

על מנת לבנות פרגולה טובה, כזאת שתחזיק מעמד לאורך הרבה מאוד שנים יש להשתמש בכלי עבודה מאיכות מעולה. מברגה מקיטה, למשל, מהווה כלי חיוני שאי אפשר בלעדיו. בנוסף, נדרשים עוד כמה וכמה כלי עבודה שונים, על מנת לאפשר הקמת מבנה יציב, עמיד, יפה ומרשים.

כלי חיתוך וניסור

לצורך בניית פרגולה נדרשים כלי עבודה חשמליים מכמה סוגים. יש לציין כי מכיוון שפרגולות ניתן לבנות מחומרים טבעיים כדוגמת עץ או ממרכיבים תעשייתיים כדוגמת אלומיניום, יש לבחור בכלים המתאימים בהתאם לחומר הגלם הנבחר. מברגה מקיטה תשמש אותנו לבניית כל סוגי הפרגולות, גם מעץ וגם מאלומיניום, אבל כאשר בוחרים כלי חיתוך, יש כמובן שוני בין כלים לחיתוך עץ ובין כלים לחיתוך אלומיניום.

כאשר מדובר בפרגולה מעץ, יש להשתמש בכלי ניסור לעץ, כדוגמת מסור שולחני חזק. לאחר החיתוך יתקבלו חלקי עץ בלתי מהוקצעים ויש להקציע אותם כנדרש. כאשר מקימים פרגולה מאלומיניום ויש בידיכם קורות אלומיניום ארוכות מן הדרוש, גם אותן יש לחתוך. במקרה זה, יש לחתוך אותן באמצעות כלי חיתוך לאלומיניום שמבצעים את הפעולה בצורה מדויקת, יפה ואחידה. לרוב, הפעולה תיעשה באמצעות כלי חשמלי חזק אך לעיתים ניתן להיעזר לפעולה נקודתית קטנה בכלי חיתוך ידני.

הקצעת העץ וצביעה

במידה ומדובר בבנייה של פרגולה מעץ, לאחר שיש בידנו קורות עץ גולמיים יש צורך לעבד אותן כראוי. את הקורות יש לשייף ולהקציע לקבלת שטח פנים חלק ויפה. אך זה עדיין לא הכל. לאחר פעולה זאת, שניתן לבצע בעזרת כלי שיוף חשמליים לביצוע מהיר, יש צורך לצבוע את הקורות. ללא הוספת צבע שמתאים לעץ, הקורות יינזקו באופן נראה לעין בתוך זמן לא רב.

השמש החזקה וגם הגשם יביאו להתבקעות העץ, התנפחות ואיבוד הצבע הטבעי, שנעשה אפור ולא נעים למראה. צביעה באמצעות צבע וטיפול בעץ שאמצעות מברשת טבולה בשמן ייעודי יאפשרו לפרגולה להיראות כחדשה למשך זמן רב. יש לציין שמומלץ לצבוע את הפרגולה מעץ לעת, פעם בשנה או בשנתיים.

עוד יש לציין כי במידה ומעמידים קונסטרוקציה שתשמש לקיבוע תושבות שתשמשנה כבסיס, יש צורך להצטייד בכדי עבודה לחפירה. מכושים או אתים יסייעו להעמיק את הבור שלאחר מכן יחוזק במלט. על כן, יש להצטייד מראש גם בשקי מלט בכמות הנדרשת וכן במערבל.

חיבור הקורות והגג

באמצעות מברגה מקיטה מבצעים את החלק החשוב של חיבור הקורות אלה לאלה וכן לקורות התמך. כאשר הפרגולה נסמכת על קיר של מבנה, יש צורך להשתמש בברגיי ג'מבו, ברגים ארוכים וחזקים במיוחד. את הברגים שבאמצעותם מחברים את הקורות אלה לאלה יש לבחור בהתאם לעובי הקורות ובהתאם לחומר הגלם.

בחלק האחרון של העבודה יש לחבר את הגג הרצוי לפרגולה. דבר זה נעשה באמצעות מסמרים או ברגים. הכנסת המסרים יכולה להתבצע באמצעות פטיש מסיבי אך המקצוענים יכולים לעשות שימוש באקדח מסמרים. זוהי דרך לבצע את הפעולה במהירות, ללא צורך בהפעלת כוח השרירים. יש לציין כי בתור גג ניתן להשתמש בסנטף, בבמבוק או בקורות עץ. זו שאלה של העדפה אסתטית, של תקציב ושל אופי הפרגולה הרצוי.