ניתן להשתמש בשיש למגוון רחב של מטרות החל משיש למטבח, דרך חיפויים ומעקות.
אם גם אתם מעוניינים לעצב מעקות וחיפויים באמצעות שיש, להלן מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבצע את הבחירות העיצוביות הנכונות וליהנות בסופו של דבר מהתוצאה הטובה ביותר אותה תוכלו לקבל. 

כך תשלבו מעקות וחיפויים בעיצובי שיש

אבן השיש מהווה את אחד מחומרי הגלם המרכזיים והפופולריים ביותר בעיצוב הבית. קיימים סוגים שונים של שיש ובין היתר: שיש גרניט ואבן קיסר , הסוגים השונים נבדלים אלו מאלו הן בנראות, הן ברמת העמידות והן באיכות.
ניתן להשתמש בשיש למגוון רחב של מטרות החל משיש למטבח, דרך חיפויים ומעקות.
אם גם אתם מעוניינים לעצב מעקות וחיפויים באמצעות שיש, להלן מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבצע את הבחירות העיצוביות הנכונות וליהנות בסופו של דבר מהתוצאה הטובה ביותר אותה תוכלו לקבל.

 

תכנון מעקות וחיפויים

מעקות וחיפויים הינם בעלי תפקיד פונקציונאלי חשוב – מעקות אמורים להגן עלינו מפני נפילות ותפקידם של החיפויים הוא יצירת בידוד אקוסטי.
יחד עם זאת, כיום, לצד מעקות הברזל האפורים והקודרים, ניתן ליהנות מעוד מגוון רחב של אפשרויות מעוצבות ומרשימות, אשר ישתלבו בצורה הרמונית עם עיצוב הבית ואף יוסיפו לו ובין היתר גם מעקות שיש.
גם כאשר מדובר בחיפויים האפשרויות הן רבות, כאשר היתרון הגדול של חיפויי שיש מגיע במגוון האפשרויות העיצוביות – השיש מגיע במגוון רחב של צבעים ומרקמים לבחירה.
אם אתם מעוניינים במעקות וחיפויים משיש, חשוב שבשלב הראשון תבינו בצורה מעמיקה את הצרכים והדרישות שלכם שלכם מהם – צבעים מועדפים, צורות, גדלים, טקסטורות שאתם אוהבים.
מומלץ להיחשף לכמה שיותר דוגמאות רלוונטיות – דוגמאות אשר בכוחן לספק לכם רעיונות, ולסייע לכם בהליך התכנון.
בשלב זה תוכלו כמובן להכניס איש מקצוע לתמונה אשר יסייע לכם בקבלת ההחלטות הראשוניות – וכמובן, ילווה אתכם גם בהמשך התהליכים.

 

מגוון של אפשרויות עיצוביות

אם אתם מעוניינים לעצב מעקות או חיפויים בבית, חשוב שתדעו שאחת הפעולות המרכזיות אשר יוצרת את ההבדלים במראה השיש היא העיבוד. קיימים סוגים שונים של עיבודים היוצרים עיצובי שיש שונים, כאשר בין האפשרויות המוצעות: אריחים עתיקים, המתאפיינים כשמם במראה עתיק, אריחים מכובסים המתאפיינים במרקם לא אחיד, אריחים נסוכים אשר לא עברו ליטוש, אריחים מוברשים בעלי מרקם רך ועוד..
ההמלצה היא לבחור מתוך העיצובים והדגמים השונים את סוג השיש שישתלב בצורה ההרמונית והמרשימה ביותר עם העיצוב הכללי של הבית ובעיקר עם זה של מרצפות השיש שבחרתם.

 

דגשים חשובים

בעת התקנת חיפויים ומעקות שיש, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש על נושא הבטיחות ולוודא שהמוצרים הנבחרים אכן עומדים בתקנים הישראליים ונחשבים לבטיחותיים.
דגש חשוב נוסף נוגע לנושא ההתקנה – שיש הוא חומר חזק המתאפיין בעמידות גבוהה, יחד עם זאת, חשוב לזכור שבעת התקנת מעקות או חיפויים, גם לאיכות ההתקנה תהיה השפעה לא פחות גבוהה על התוצאה – מהסיבה הזאת, חשוב לבחור בצורה מושכלת ונבונה את המתקין.
ניתן לסכם כי שימת דגש הן על הפונקציונאליות, הן על האיכות והן על הנראות של המעקות והחיפויים תאפשר לכם ליהנות בסופו של תהליך מתוצאה משביעת רצון.