מעוניינים להתקין מעקה חדש בבית? בחירת מעקה לבית כוללת כמובן פרקטיקה כמו גם איכות אך מעקה הוא גם פריט עיצובי וחשוב לזכור את זה. במאמר הבא תקבלו טיפים לבחירת מעקה.

כך תבחרו מעקה לבית

בניית בית חייבת לכלול מעקות לבית. זה לא נתון לשיקולו של בעל הבית או הקבלן אלא צריך לעמוד בתקנים הרלוונטיים, צריך לקיים את לשון החוק בעניין. מעקות לבתים איכותיים צריכים להיות בגובה של מינימום 95-105 ס"מ ובחלקים בהם מעקות משופעים, הם צריכים להיות בגובה מינימום של 90 ס"מ. מעבר לכך התקן אומר שכל מעקה חייב להיות בעל שלבים אנכיים ושהמרווחים ביניהם יהיו שכדור קשיח בקוטר של 10.5 ס"מ לא יוכל לעבור ביניהם. בחירת מעקה לבית כוללת כמובן פרקטיקה כמו גם איכות אך מעקה הוא גם פריט עיצובי וחשוב לזכור את זה.

עיצוב בתים

כל אחד רוצה שהבית שלו ייראה לטעמו ובסגנון שהוא אוהב. לאחד יש טעם מסוים ולשני טעם אחר, אך עיצוב בתים יוקרתיים הם לא משהו שאפשר להתפשר עליו. בעיקר באלמנטים קבועים כמו המטבח, חדר השינה, המעקות ואחרים אי אפשר להתפשר. החלפה שלהם היא מורכבת ויקרה ולכן צריך לתת את הדעת לפני שבוחרים. עיצוב בתים הוא עבודה לאנשי מקצוע ואם אתם לא בטוחים מה אתם רוצים, כדאי שתפנו למעצבת או מעצב פנים שיסייעו לכם לעשות את הבחירות הנכונות. אז הנה כמה טיפים איך לבחור מעקות לבית ואיך עיצוב פנים מעקות לבית יכול לשדרג ולשנות אותו.

סוג ועובי החומר

חשוב לבדוק מאיזה סוג חומר יהיה המעקה ומה יהיה העובי שלו כמו גם איך המעקה מחוזק לקיר. עובי החומרים צריך להיות במינימום קוטר של 20 ס"מ, עובי הניצבים לפחות 13 מ"מ ועובי הקושרות מינימום 14 מ"מ. מאחזי היד צריכים להיות בעובי שיהיה נוח לאחוז בו ומברזל או עץ מלא. 

בחירת צבע המעקה

בחירת צבע המעקה חשובה לא פחות מאשר המעקה עצמו. צבע חזק יכול להדגיש ולהעצים את המעקה ולתת לו להשתלט על החלל לעומת צבע חלש שיכול "להעלים" את המעקה. חשוב לבחור בצבעים איכותיים כמו הצבע האפוקסי מכיוון שאלו לא מקבלים חלודה והם חזקים ועמידים לאורך זמן.

בחירת מתקין

בבואכם לבחור מתקין למעקה שלכם יש כמה דברים שאתם צריכים לתת עליהם אתה דעת. ראשית, אתם צריכים לוודא שההרכבה תהיה בשלב הסופי של השיפוץ או הבנייה, לפני שנכנסים לבית ולפני שעושים פוליש. שנית, בסיום העבודה צריך איש המקצוע לנקות את כל הלכלוך שהוא עשה, וצריך לוודא את זה עוד לפני העבודה. שלישית, עבודת הרכבת המעקה היא עבודה שכוללת ריתוכים וקידוחים וצריך להגן על הרצפה ועל הריהוט אם ישנו כמו גם על החלונות והמדרגות.

הניסיון עושה את ההבדל

בבואכם לבחור מעקה או מעקות לבית שלכם, אתם צריכים קודם כל לוודא שמי שיעשה את זה עבורכם הוא בעל ניסיון מתאים. תוכלו תמיד לראות עבודות קודמות שלו ולקבל רעיונות, ואם אתם לא בטוחים מה אתם רוצים, תמיד תוכלו להתייעץ עם מומחים בתחום.