אין כמו לגור בבית פרטי עם חצר גדולה, בה ניתן לשבת עם בני המשפחה והחברים בערבים ובימי קיץ חמימים ונעימים. המשיכו בקריאת הכתוב ותוכלו לגלות טיפים מנצחים שיעזרו לכם לתכנן באופן חכם ויעיל את החצר הפרטית שלכם. באמצעות תכנון נכון, תוכלו להפיק את המקסימום משטח החצר.

טיפים לתכנון נכון של חצר הבית

אין כמו לגור בבית פרטי עם חצר גדולה, בה ניתן לשבת עם בני המשפחה והחברים בערבים ובימי קיץ חמימים ונעימים. המשיכו בקריאת הכתוב ותוכלו לגלות טיפים מנצחים שיעזרו לכם לתכנן באופן חכם ויעיל את החצר הפרטית שלכם. באמצעות תכנון נכון, תוכלו להפיק את המקסימום משטח החצר.

התקנת דק

הדק מתאים לכל חצר והוא מעניק מראה חמים וכפרי. הוא מותאם ועמיד בפני קרינת השמש ויש לבצע תחזוקה הכוללת את צביעתו מדי מספר שנים. לא מדובר על פעולה מסובכת או מורכבת מדי ואפשר לבצע אותה באופן עצמאי. יתרה מזאת, הדק מספק מעטפת ויזואלית מדהימה עבור חלל הכניסה לבית. קיים מגוון גדול של דקים בהם: דק איפאה, דק אורן, דק טיק ועוד. כל הדקים עשויים מעץ כמובן ולכל אחד יש את המראה המעוצב שלו. מומלץ להתייעץ עם החברה ממנה רוכשים את הדק, לגבי הדק שהכי מתאים לחצר הבית.

בניית גינה

אם יש לכם חצר, מומלץ שתשקיעו בבניית גינה מעוצבת. גינה ירוקה ומטופחת, תורמת משמעותית לכל החלל החיצוני – הוא הופך להיות מואר וצבעוני. מעבר לכך, גינה מספקת הרגשה נעימה וחמימה, כזאת שתעשה לכם רק טוב ותשרה עליכם רוגע ושלווה. תוכלו לבחור בצמחייה רב עונתית ולגבי דשא – תוכלו לבחור האם לקחת דשא טבעי או מלאכותי. את הגינה תצטרכו לתחזק על ידי השקיה בזמן, הוצאת עשבים ובכלל טיפוח של הצמחים והעצים.

השקיעו בפרגולה

על מנת שתוכלו לשבת בכיף בגינה שלכם, מומלץ להתקין פרגולה. היא תסייע בהצללה מפני אור השמש החזק וגם תסייע לכם לשמור על ריהוט הגן שלכם מפני השמש (כך שהוא לא ייהרס ויישמר, בגלל שיהיה מתחת לפרגולה במקום מוצל). תוכלו לבחור פרגולה מאלומיניום או פרגולה מעץ. תלוי איזה מראה אתם מעדיפים – האם את המראה הכפרי או המראה המודרני. מעבר לכך, שווה גם לבדוק מה קורה מבחינת תחזוקה – שכן תחזוקה של פרגולה מאלומיניום היא קלה יותר מאשר תחזוקה של פרגולה מעץ.

השקיעו בגדר ושער מעוצבים

שער הכניסה לבית הוא אחד הדברים הראשונים שמסתכלים עליהם, כאשר מגיעים לבית פרטי. בחרו שער מעוצב, שעשוי מחומרים איכותיים וחזקים. קיימים לא מעט דוגמאות וסגנונות של שערים כאלה. בחרו את השער המתאים לכם. השלימו את מראה השער עם גדר שתקיף את סביבת החצר.

רכשו ריהוט גן

על מנת שתוכלו לשבת בנוחות בחצר הבית וגם לארח חברים ומשפחה, מומלץ שתרכשו ריהוט גן הכולל מערכת של שולחן ומספר כסאות. שימו לב שאלו מיוצרים מחומרים חזקים, שיחזיקו מעמד בכל תנאי מזג האוויר. תוכלו גם לרכוש פינת ישיבה העשויה מראטן איכותי, שתוכלו למקם במרכז החצר. מדובר על חומר שאיננו נפגע ובזכות עמידותו, ניתן להנות ממנו לאורך שנים רבות.

שורה תחתונה

השקיעו בטיפוח ועיצוב החצר שלכם. גם החלל החיצוני של הבית, לא פחות חשוב מהחלל הפנימי שלו. כך תוכלו להנות ולשבת בחוץ עם כל האנשים האהובים עליכם.