אחד הפרטים החשובים בתהליך עיצוב הבית הם מעקות וסורגים. בעוד הפריט הראשון משמש, לרוב, כפריט עיצוב פנימי, הרי שהפריט השני, משמש כפריט עיצוב חיצוני. שניהם משמעותיים הן מסיבות בטיחותיות והן מסיבות של עיצוב כאמור. קראו עוד...

טיפים להעשרת עיצוב הבית

אחד הפרטים החשובים בתהליך עיצוב הבית הם מעקות וסורגים. בעוד הפריט הראשון משמש, לרוב, כפריט עיצוב פנימי, הרי שהפריט השני, משמש כפריט עיצוב חיצוני. שניהם משמעותיים הן מסיבות בטיחותיות והן מסיבות של עיצוב כאמור.

כאשר אנחנו בוחרים להתקין מעקות וסורגים מעוצבים, עלינו לבחון מספר נקודות בעיצוב מסביב, על מנת להחליט באילו מעקות וסורגים נבחר. זו מתוך הנחה שכל אלמנט שנבחר לא יכול לעמוד רק בפני עצמו מבחינת העיצוב שלו אלא הוא חייב להיות חלק ממכלול של פריטים ואלמנטים אשר משתלבים יחד. כך למשל, כאשר אנחנו מתקינים מעקה בתוך הבית, עם זה במדרגות לקומה שנייה ועם זה לצורכי בטיחות במסדרון או בכל מקום אחר, עלינו להתייחס לשאלה באיזה צבע הקיר שעליו או מולו אנחנו מתקינים אותו וכן אם אנחנו בוחרים להתקין ריצוף גרניט פורצלן, אז באיזה צבע הם והאם המעקה ישתלב באופן טבעי עימהם.

לפני שנציג מספר טיפים לבחירה נכונה במעקות וסורגים מעוצבים, חשוב לציין שכיום אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב שלהם במקומות שונים וכן אנחנו יכולים לבקש שייצרו עבורנו עיצוב ייחודי אשר יתאים למבנה. בשביל זה אנחנו יכולים ליצור סקיצה של העיצוב בו אנחנו מעוניינים או לחילופין, לבקש שייצרו עבורנו את הסקיצה הזאת על פני תנאי השטח במקום.

מעקה מעוצב

טיפים לבחירה נכונה של מעקות וסורגים

טיפ ראשון – הצרכים שלנו. חשוב להתייחס לשאלת העיצוב מן הסתם, אך חשוב לא פחות להתייחס לצרכים שלנו. כלומר, אם אנחנו רוצים להתקין מעקה, אנחנו צריכים להחליט היכן, באיזה גובה, מאיזה חומר, עד איזה אורך ועוד. לגבי סורגים מדובר בנקודות דומות, עלינו לבחון מה הצרכים שלנו וכיצד הם יכולים להיות מסופקים בצורה הטובה ביותר באמצעות מעקות וסורגים מעוצבים.

טיפ שני – חומרים מסביב. קודם לכן התייחסנו לשאלה של חומרים בהקשר של ריצוף גרניט פורצלן, אך זה לא רק במקרה הזה אלא גם במקרים אחרים, למשל, אם יש לנו קיר גבס או קיר בטון, זה יכול לשנות את סוג ההתקנה וסוג המעקה בו נשתמש, אם מדובר על חדר עם פרקטים ועץ, סביר להניח שהחומר בו נשתמש צריך להתאים, הן מבחינת התקנה והן מבחינת עיצוב, לחומרים אלו.

טיפ שלישי – צבעים. בכל הקשור לבחירת מעקות וסורגים מעוצבים, הרי שאחת הנקודות החשובות ביותר היא שאלת הצבע. כיצד יוצרים שילוב נכון של צבעים בין המעקה לשאר הפריטים בחדר. כך הוא המעקה לא ייראה שונה ויוצא דופן אלא ישתלב בצורה אופטימאלית.

טיפ רביעי – גודל. עלינו לקחת בחשבון שכל אלמנט בו אנחנו משתמשים יכול להיות בגודל מינימאלי או לחילופין יכול לתפוס נפח גדול יותר מזה שהוא צריך. זה משנה את הנראות שלו ויכול לפגוע בצורה קשה בעיצוב. לכן חשוב שנדע להתאים בין האלמנט לבין השטח בו אנחנו משתמשים בשביל להתקין אותו.