החלטתם לבנות פרגולה? מצוין! אין ספק שפרגולה היא אחד מפתרונות ההצללה היעילים ביותר והיפים ביותר כאחד, ואם תדאגו שהיא תיבנה בצורה הנכונה – אתם צפויים ליהנות ממנה מאוד. אז איך מבטיחים שזה יקרה? פשוט מאוד – ממשיכים לקרוא ואז מיישמים את הטיפים שאנחנו מביאים לכם

איך בונים בצורה נכונה פרגולה- טיפים לביצוע

טיפים לבניית פרגולה

החלטתם לבנות פרגולה? מצוין! אין ספק שפרגולה היא אחד מפתרונות ההצללה היעילים ביותר והיפים ביותר כאחד, ואם תדאגו שהיא תיבנה בצורה הנכונה – אתם צפויים ליהנות ממנה מאוד. אז איך מבטיחים שזה יקרה? פשוט מאוד – ממשיכים לקרוא ואז מיישמים את הטיפים שאנחנו מביאים לכם:

  • בחירה נכונה של חברה – יש היום הרבה מאוד חברות המציעות שירותי בניית פרגולות, אולם לא כולן מקצועיות מספיק. לכן, כדאי מאוד לבחור חברה שקיבלתם עליה המלצות, או לפחות כזאת שראיתם דוגמאות של פרגולות שנבנו על ידה ושאהבתם את איך שהן נראות. כמו כן חשוב לוודא שהחברה עושה שימוש בעצים איכותיים אשר עברו אימפרגנציה, על מנת שיהיו מוגנים מפני ריקבון ומפני מזיקים, ושהיא מספקת אחריות על הבנייה, על מנת שתוכלו לפנות אליה ולקבל שירות אם תתעורר בעיה.

 

  • בחירה נכונה של מקום – חשוב מאוד לבחור מיקום נכון עבור הפרגולה. רצוי שהמשטח יהיה ישר ולא בשיפוע, וכמובן – יש לדאוג לכך שהגג הפרגולה ייבנה בכיוון הנכון, כך שבאמת יסתיר את קרני השמש ויעשה צל במקום.

 

  • אסור לשכוח: מרזב לפרגולות – כדאי מאוד להתקין מרזב על גג הפרגולה, בעיקר, כמובן, אם מדובר בגג ישר שאינו משופע. אם לא תדאגו להתקין מרזב לפרגולה, מי הגשמים עלולים להצטבר על הגג, לחלחל פנימה אל העץ ולגרום לשחיקה שלו ואף לסדקים ולשברים חמורים. לכן, יש לדאוג שהחברה שתקים לכם את הפרגולה אכן תתקין מרזב לפרגולות על הגג, במיקום כזה שיאפשר את ניקוז המים אל מחוץ לגבולות המתקן.

 

  • החומרים מהם עשויה פרגולה – עד כה התייחסנו אמנם לפרגולה מעץ, אולם פרגולה יכולה להיבנות גם מחומרים אחרים, כמו אלומיניום. יש יתרונות וחסרונות לכל אחד מהם, וחשוב לשקול אותם ולבחור את החומרים מהם עשויה הפרגולה על פי ההעדפות האישיות שלכם.

 

  • תכנון הפרויקט – חשוב מאוד לתכנן עם החברה שמקימה לכם את הפרגולה את כל הפרויקט – מתחילתו ועד סופו, על מנת שתדעו בדיוק, ככל שרק ניתן, מתי מתחילים ומתי מסיימים לבנות. ברך כלל הקמת פרגולה היא לא תהליך ארוך, ולפעמים ניתן לסיים את הבנייה ביום אחד, אולם חשוב שתסכמו זאת מראש עם החברה ושההתחייבות שלה תהיה כתובה שחור על גבי לבן.

לסיכום – הדבר החשוב ביותר שצריך לעשות כשמתכננים להקים פרגולה בחצר, הוא לבחור את החברה הטובה ביותר. הדגשים שצריכים להיות מול עיניכם הוא המקצועיות והניסיון של החברה, השאלה אם היא עושה שימוש בעצים שעברו חיטוי, ההמלצות לגבי התקנת מרזב לפרגולה, משך הזמן המתוכנן להשלמת הפרויקט וכמובן – קבלת אחריות על העבודה. בחירת חברה על פי הפרמטרים שצוינו כאן תבטיח לכם שבעוד זמן קצר תוכלו ליהנות מפרגולה שתגן עליכם מפני השמש (והגשם) ותהווה תוספת עיצובית מקסימה לגינה הפרטית שלכם. בהצלחה!