ידיות של דלתות הן חלק בלתי נפרד מעיצוב הדלת ומאופייה הייחודי. במאמר שלפניכם יוצגו טיפים מעשיים לבחירת ידיות לדלתות פנים. 

טיפים לבחירת ידיות לדלתות פנים לחדרים

עד לפני מספר שנים נאלצנו להסתפק בדלתות פנים חסרות ייחוד ובבתים רבים ניתן היה לראות דלתות דומות יחסית. עם השנים גברו הדרישות מצד מעצבי הפנים, אדריכלים ולקוחות פרטיים לדלתות פנים מעוצבות וייחודיות עם אמירה אישית ובשלל עיצובים וגוונים. כיום כבר ידוע לכולם כי לדלתות הפנים תפקיד חשוב וקריטי בעיצוב הכללי של הבית, לכן לקוחות רבים מחפשים עיצובים חדשים ומקוריים, מעבר לפרקטיות של הדלת. כיום ניתן דגש רב על המראה האסתטי, נוחות התפעול, איכות הדלת ועבודות הפרזול, כלומר ידיות, צירים וכו'.

 

                     דלתות 

איכות גבוהה ועמידות לאורך שנים

חשוב לבחור דלתות פנים לחדרים על פי איכותן ועמידותן. יש לבדוק מהם חומרי הגלם מהם מיוצרת הדלת, חשוב לבדוק מהי תקופת האחריות ומה היא כוללת וכמובן יש לתת דגש רב על נושא העיצוב והמראה האסתטי. בנוסף, מעבר למראה הכללי של הדלת יש לבחור ידיות לדלתות פנים לחדרים, וגם כאן, כיום ישנו היצע רחב ומגוון אפשרויות לבחירת הלקוח.

את הידיות חשוב לבחור בהתאם לחומרי הגלם מהם מיוצרת הדלת. מאחר ויש דלתות פנים המיוצרות מברזל, עץ מלא, תחליפי עץ, זכוכית, אלומיניום ושילובים בין חומרי הגלם, או ציפויים שונים כמו פורמייקה, מראות, מתכות אל חלד וכו', יש לבחור את הידיות בהתאמה מלאה לחומרי הגלם. כמו כן, יש ידיות לדלתות פנים בעיצוב קלאסי אותו כולם מכירים, אך כדי ליהנות מעיצוב מרשים יותר ניתן לבחור ידיות לדלת בעיצובים חדשניים ומרהיבים, בהתאמה לדגם הדלת שבוחרים.

אגב, כיום יש דלתות פנים הנפתחות פנימה והחוצה אך יש גם פתרונות מתקדמים כמו דלתות הזזה עם משקופים חבויים ונסתרים מהעין. לדלתות פנים עם מנגנון הזזה יש לבחור ידיות שקועות שלא יפריעו תנועת הדלת ולכניסתה למסתור בקיר.

שלל עיצובים מרהיבים

עליכם לזכור כי הידית נועדה לפתיחה וסגירה של הדלת - אך יש לה גם תפקיד חשוב וקריטי במראה הכללי של דלת הפנים, ועל הידית להשתלב היטב עם קונספט העיצוב הכללי של החדר. כמו כן, חשוב לזכור כי לכל דלת יש להתקין שתי ידיות, לכן בעת בחירת ידיות לדלתות פנים יש להתחשב בעיצוב הכללי של הבית ובעיצוב הפנימי של החדר, ולהתאים ביניהם באופן מושלם.

כדאי לדעת כי יש מגוון רחב של ידיות לדלתות פנים, לרבות ידיות משיכה, ידיות יצוקות ממגוון מתכות עם אפשרות לציפוי עץ, בשלל עיצובים מרהיבים, ידיות בסגנון עתיק, ידיות עגולות ועוד. לכן, מומלץ לבצע סקר שוק, לקבל ייעוץ ולבחור בידיות המתאימות ביותר לסוג הדלת ועיצובה, בהתאם לנוחות התפעול ועמידות הידית.