חיפוי מדרגות הוא בעצם כיסוי של המדרגות במגוון חומרים שונים ורבים. חיפוי מדרגות הינה אופציה קלה לאדם שרוצה לחדש את המדרגות שלו ברבע מהמחיר של ליטוש מדרגות למשל.

חיפוי מדרגות בבית ישן

כבר זמן רב אתם גרים בבית שבניתם והוא נעשה ישן מידי. הקירות מתקלפים וצריכים צביעה מחודשת הרהיטים ישנים וצריכים החלפה לרהיטים חדשים או לחדש אותם, שיראו כחדשים במידה ולא רוצים להחליף אותם. לעומת זאת המדרגות הן עניין אחר לגמרי. המדרגות הן הכניסה לבית על המדרגות  דורכים ומשתמשים בהן יום יום, בגלל השימוש התכוף בהן המדרגות מתיישנות, ויש עליהן כתמים שמכערים אותן. גם אם מדובר על המדרגות בכניסה לבניין בו אתם מתגוררים, ובין אם מדובר על מדרגות שנמצאות בתוך הבית עצמו כמו בבית דו מפלסי.

אתם לא רוצים לבצע ליטוש למדרגות או שהמדרגות עשויות מחומר שאי אפשר ללטש אותו. יש לכם פתרון קל וזול יחסית חיפוי מדרגות. חיפוי המדרגות ישווה למדרגות שלהם מראה נקי חדש ויפה.

מהו חיפוי מדרגות 

חיפוי מדרגות הוא בעצם כיסוי של המדרגות במגוון חומרים שונים ורבים. חיפוי מדרגות הינה אופציה קלה לאדם שרוצה לחדש את המדרגות שלו ברבע מהמחיר של ליטוש מדרגות למשל.

מתי נבצע חיפוי מדרגות

מבצעים חיפוי מדרגות כאשר הנראות של המדרגות אינה לשביעות הרצון של בעל הבית. אשר בוצע ריצוף חדש בכל הבית והמדרגות עדיין מרוצפות בריצוף הקיים וכך הן נראות ישנות יותר מהשאר הבית עצמו.

אך רוב האנשים כאשר הם מבצעים ריצוף לבית הם גם מרצפים את המדרגות, אך במידה, ויש אנשים שלא עשו כן יתרון החיפוי טוב בשבילם.

סוגי חיפויים למדרגות 

קיימים מגוון סוגים של חומרים לחיפוי מדרגות:

ריצוף מדרגות בקרמיקה - ניתן לראות כי רוב הבתים מרוצפים בקרמיקה, וכן ניתן לרצף בקרמיקה גם את המדרגות.

חיפוי מדרגות בפרקט - במידה וביצעתם שיפוץ בבית, ובחרתם לרצף את רצפת החדרים בפרקט יהיה נפלא מבחינה עיצובית אם גם המדרגות שמובילות לחדרים אלו יהיו מחופות בפרקט. הפרקט מוסיף אוירה נעימה ומשרה נעימות בבית.

ריצוף מדרגות בגרניט פורצלן - בבתים החדשים שנבנים בשנים האחרונים, ואשר מוגדרים כבתים שנבנו בסטנדרט יוקרה, משתמשים בגרניט פורצלן, אשר יקר יותר ממרצפות אחרות אבל הוא משדר יוקרה. ניתן גם לבצע ריצוף של המדרגות באותו סוג, שבו כל הבית מרוצף, אך יש לקחת בחשבון כי מרצפות אלו גורמת להחלקה, וכך יש לשים חומר נגד החלקה במדרגות המרוצפות בהן.

חיפוי מדרגות בעץ - כאשר מגדירים חיפוי מדרגות בעץ מתכוונים לריצוף של המדרגות בעץ דק הנותן מראה טבעי למדרגות.

ריצוף מדרגות בשיש - ניתן לראות מדרגות רבות מרוצפות בשיש. השיש יקר אך הוא משווה מראה יוקרתי.

חיפוי מדרגות בשטיח - אם הבית שלכם מרוצף בשטיח מקיר לקיר ניתן בהחלט לצפות גם את המדרגות בשטיח.