מה כדאי לבדוק לפני שמתקינים את השער הביתי הבא שלכם? לפרטים המלאים היכנסו למאמר.

התקנת שער חשמלי

שער חשמלי יכול לפתור לכם את כל בעיות החניה האפשריות, שיכולות לצוץ אם אתם גרים בבניין מגורים משותף או בבית פרטי. באמצעות השער, תוכלו להבטיח את מקום החנייה שלכם וגם לשמור על הרכב שלכם מ"מכות חניה", שיכולות להיגרם שלא בכוונה, על ידי בעלי רכבים.

כיום, יש מגוון גדול של שערים ביתיים המתאימים כמעט לכל סגנון ובהם, שער חשמלי עם כנפיים, מתקפל, נגרר, מתרומם וגלילה חשמלי. אז מהם ההבדלים בין הסוגים השונים שנמנו לעיל? הישארו איתנו והמשיכו בקריאת המאמר.

שער חשמלי עם כנפיים – הוא יכול להיות חד כנפי או דו כנפי. כלומר בעל כנף אחת המותקנת על ציר ונפתחת ממש כמו דלת כניסה או בעלי שני כנפיים הנפתחות, כאשר כל אחת מהכנפיים מחוזקת גם היא על ידי צירים עם מנועים נפרדים.

שער מתקפל – שדרוג של השער החשמלי עם הכנפיים. בשונה מהסוג הראשון, כאן נמצאות יחידות על כל כנף, המחוברות ביניהן עם צירים. כאשר השער נפתח, הן מתקפלות לצורת אקורדיון.

שער חשמלי נגרר – הוא מותקן על מסילה והוא נגרר לאורכה. הוא חוסך מקום, משום שהוא נע על מסילה בלבד ואינו נפתח החוצה או לתוך מתחם החניה.

שער חשמלי מתרומם – הוא מתרומם כלפי מעלה בזווית של 90 מעלות במקביל לתקרה או לפתח אחר. הוא יכול להיפתח כלפי פנים או חוץ.

שער גלילה – עשוי לרוב מאלומיניום והוא מזכיר תריס חשמלי. כאשר פותחים אותו, הוא נגלל כלפי מעלה. אינו תופס מקום.

שער חזית מעוצב

תהליך התקנה של שער חשמלי

מומלץ שהתקנת השער תבוצע אך ורק על ידי מתקין מקצועי או על ידי מסגר, שיבדוקו את מבנה השער מבחינה מכנית ויגיעו עם כלי עבודה מתאימים לביצוע ההתקנה. בגלל שמדובר על שער חשמלי, יש גם לבצע את התקנת המנוע, כך שתתאפשר סגירה ופתיחה שלו באמצעות שלט או המכשיר הסלולרי.

מה כדאי לבדוק לפני שמתקינים את השער?

היתר בניה – חשוב לוודא מול הרשות המקומית שאין חריגה של השער לכיוון המדרכה וכמו כן לבדוק שאתם לא עוברים על תקנות משפטיות הנוגעות לנושא התכנון והבנייה.

מקום – לבדוק שיש מספיק מקום להתקנת השער ולהתחשב גם באופן פתיחתו – החוצה או פנימה.

פתיחת השער – מומלץ גם להשאיר אופציה לפתיחה ידנית ולא להסתמך רק על החשמלית. כי במקרה של הפסקות חשמל, לא תהיה אפשרות לפתוח את השער. על כן, יש אפשרות לנטרל את המנוע של השער ובאמצעות מפתח ייעודי שתקבלו מהמתקין, תוכלו להשתמש בשער ולפתוח אותו באופן ידני.

החומר ממנו עשוי השער – מרבית השערים עשויים מאלומיניום או ברזל. בדקו עם בעל המקצוע, בהתאם לסוג השער הנבחר, מאיזה חומר הכי מומלץ לייצר את השער.

מניעת חלודה – במידה ובחרתם שער מברזל, בדקו שמדובר על ברזל שעבר גילוון (ציפוי אבץ נגד חלודה) וכך השער לא יהרס ויחזיק לאורך זמן.