אתם משפצים ומחדשים בית קיים, או קונים בית חדש? אל תשאירו את כל נושא המעקות, השערים והגדרות לרגע האחרון. תכננו כך, שהפריטים האלה יהיו חלק מהבית ומהמראה השלם שלו

התקנות שערים ומעקות למדרגות לבית חדש

אתם משפצים ומחדשים בית קיים, או קונים בית חדש? אל תשאירו את כל נושא המעקות, השערים והגדרות לרגע האחרון. תכננו כך, שהפריטים האלה יהיו חלק מהבית ומהמראה השלם שלו

 

כאשר קונים דירה או בית מקבלן, שמים קודם כל דגש על חלוקת הפנים, ריצוף, צבעים ועיצוב כללי ועל נושאים כמו בית חכם ותקשורת פנים, תאורה ועוד.

גם כאשר קונים בית שנמצא בשכונה ותיקה ומיועד לשיפוץ, כמו לעיתים בתים למכירה בהרצליה פיתוח, מסתכלים קודם כל על הצורך בהתאמת הבית למשפחה ולטעמה, ופחות לסביבה החיצונית שלו.

  • כך, כמה מהדברים שמטופלים לרוב ברגע האחרון, הם נושא המעקות בפנים הבית והגידור של הבית – השער או הגדר עצמה; כאילו שאלה הם "תוספות", שאפשר גם בלעדיהם.

 

אבל כמובן שאי אפשר בלי מעקות ושערים

לא יעלה על הדעת, שאם יש לכם מפלס שני בתוך הבית, תשאירו את המדרגות ללא תיחום או מעקה.

באופן דומה, אם יש לכם בריכה בחצר או לחלופין גג שטוח, יש להניח שגם סביבם תרצו תיחום כלשהו – לפחות באזורים מועדים לפורענות.

כמו כן, סביב הבית תמיד תהיה גדר כלשהי שתעניק ביטחון לדיירים; בין אם גדר בנויה ובין אם גדר חיה וגדר כזו תהיה זקוקה לשער מתאים.

 

מה האפשרויות שקיימות היום בנושא מעקות לבית?

אפשר היום לקבל ולבנות מעקות פנימיים ממגוון שלם של חומרים, בסגנונות ועיצובים שונים: עץ, זכוכית, מתכות מסוגים שונים – בקווים מודרניים וחלקים או בקווים קלאסיים.

כל אחד מהסגנונות והחומרים האלה יוצר אווירה אחרת ומראה אחר. לכן חשוב מאוד שהמעקה יתוכנן באותה רוח של העיצוב הפנימי הכללי; גם אם אתם לא לוקחים מעצב פנים לשיפוץ בית קיים, אל תסתפקו רק בצביעת מעקות קיימים בצבע הקירות, אלא בחנו כיצד אתם יכולים להתאים אותם טוב יותר למראה הכללי הסופי.

 

מה לגבי השער? האם כאן יש טיפים מרכזיים שאפשר לדבר עליהם?

כן, בהחלט!

  1. זכרו שהשער הוא המפגש הראשון שלכם ושל האורחים שלכם, עם הבית ואתכם.

זה אחד הדברים שיוצרים את הרושם הראשוני ו'מכניסים לאווירה הכללית', אם תרצו.

שער עץ? אולי שער מתכת כבד? ואולי בכלל שער שמבוסס על סורג פשוט יחסית, מאוורר?

כל אחד מאלה מרשים בצורה אחרת, ויוצר תחושה שונה אצל המבקר בבית.

  1. בנוסף, טיפ שני שכדאי לזכור הוא שבכמעט כל השערים ניתן היום לקבע מנגנוני פתיחה ונעילה מתוחכמים, שמאפשרים גם שליטה מרחוק באמצעות אפליקציות בית חכם שונות, ועוד.

 

לסיכום: התייחסו למעקות, לגדרות ולשערים בבית החדש שלכם כאל חלק מהמכלול העיצובי והשימושי שלו ואל תשאירו את תכנונם ובנייתם לרגע האחרון.