ישנה חשיבות לא קטנה גם לריהוט ולפרזולים השונים בגינות: החל משערים, דרך מעקות ועד לסוככים. לפרטים היכנסו.

התאמת פרזולים לגינה

בעשור האחרון עיצוב גינות הפך להיות תחום בפני עצמו ואף אחד כבר לא יכול להסתפק בסתם גנן, אלא חייב להיעזר במעצבי ואדריכלי גינות שיעצבו לו את הגינה המושלמת. מלבד מיקום הצמחים השונים, סיתות הגינה באבנים ויצירת מזרקות ואגמים קטנים מלאכותיים, ישנה חשיבות לא קטנה גם לריהוט ולפרזולים השונים בגינות: החל משערים, דרך מעקות ועד לסוככים.

הנה מספר טיפים למי שרוצה לשלב אלמנטים של פרזול בגינה שלו:

בחירת החומר הנכון למעקות וגדרות  –

ישנם מספר חומרים עיקריים מהם מורכבים מעקות וגדרות לגינה: ברזל, זכוכית, נירוסטה ואלומיניום.

ברזל מעניק עמידות גבוהה ללא חשש מחלודה ופגעי מזג האוויר השונים. ניתן לעצב אותו במגוון של צורות וקימורים לפי רצונכם.

זכוכית – משמשת בעיקר כתוספת עיצובית למעקות. לדוגמה, מעקות מברזל עם זכוכית יכולים להתאים גם לאלמנטים בגינה כמו למשל בריכת שחיה. הם גם יפים יותר ולכן תורמים לאווירה בחוץ.

נירוסטה – נירוסטה נחשבת לחומר שנהנה הן מעמידות חזקה והן ממראה נהדר המתאים מאוד למעקות וגדרות. כמו כן, מדובר בחומר בטיחותי מכיוון שאפשר להחזיק בו בקלות מבלי לאבד אחיזה, מה שהופך אותו לחומר אידיאלי כאשר רוצים למנוע החלקה בבריכות שחיה בגינה.

אלומיניום – האלומיניום נכנס לתחום עיצוב הגינות רק בשנים האחרונות, אבל מהר מאוד תפס לו מקום של כבוד בזכות החוזק שלו והמראה הבולט המשדר יוקרה. האלומיניום משמש בעיקר לבניית גדרות הפרדה מהשכנים שיכולות לשמש גם כאמצעי הגנה מפני פורצים ושאר אורחים לא רצויים.

התאמת השער ואלמנטים של פרזול לעיצוב הגינה

שילוב סוככים -  

גם בכל הקשור להתקנת סוככים בגינה, יש מספר אפשרויות שאפשר לבחור ביניהן:

סוככי זרועות – אלו הם סוככים הנתמכים על ידי זרועות ולכן משמשים כהצללה לחזית הבית. החיסרון העיקרי שלהם הוא שאם ישנו מזג אוויר קיצוני כמו למשל כזה המלווה ברוחות חזקות, יש לקפל את הזרועות פנימה על מנת להגן עליהן.

סוככים קבועים – אלו הם סוככים שמתאימים להצללה על שטחים גדולים והם עמידים יותר בפני פגעי מזג האוויר בשל העובדה שהשלד שלהם בדרך כלל עשוי מאלומיניום או ברזל. הסוכך הקבוע יכול להיות חלק ממבנה בו משולבים סוככים נוספים. לדוגמה, ישנם סוככי צד בהם משולבים פרזולים בצורת מסילות ולכן אפשר לפתוח ולסגור אותם כמו תריס על מנת ליצור חלל סגור ולהשתמש בו כאשר יורד גשם או מזג האוויר קר.

סוככי כבלים – אלו הם סוככים הדומים לסוככי מסילה, אך הם תלויים מלמעלה באמצעות כבלים במקום תמיכת שלד מלמטה. הם אמנם לא עמידים מאוד בחורף, אבל בקיץ הם יכולים להוות פתרון מושלם להצללה כאשר רוצים לשבת בחוץ מבלי להיות חשופים ישירות לשמש.

בחירת שערים

 יש מספר סוגים שונים של שערים לבית ולגינה שההבדל ביניהם נעוץ בעיקר במנגנון הפתיחה. לדוגמה, ישנם שערים רגילים הנפתחים כמו דלת, אך גם שערים חשמליים הנפתחים באמצעות מסילות או כלפי מעלה ומיועדים בעיקר לחניות ומוסכים פרטיים.

חשוב מאוד שהמתקין יגיע לשטח כדי לבחור את סוג השער וימליץ על הפתרון הטוב ביותר שיחזיק מעמד שנים ארוכות (אין דבר מבאס יותר משער שהמנגנון שלו נתקע או מתעקם). יש גם לבדוק המלצות קודמות מלקוחות או גולשים שעבדו אתו בעבר.