כאשר בוחרים מעקות לבית, חשוב לבצע זאת בטוב טעם ולייחס חשיבות רבה לכמה פרמטרים שיאפשרו לכם לבצע בחירה מוצלחת.

התאמת אלמנטים של מעקות למבנה ועיצוב הבית

עיצוב בית מודרני ויוקרתי מתחיל דווקא בפריטים הקטנים בחלל, שהם אלו שנותנים את הטאצ' הסופי לעיצוב הבית. אחד האלמנטים הבולטים בחלל, שהם מייצגים למעשה את אותם טאצ'ים קטנים הם – מעקות. המעקות אומנם משרתות אותנו בנאמנות לצורך שמירה על בטיחות הדיירים בבית או במבנה, אך יש להם גם השפעה רבה על עיצוב וסגנון החלל המתקבל. מסיבה זאת, כאשר בוחרים מעקות לבית, חשוב לבצע זאת בטוב טעם ולייחס חשיבות רבה לכמה פרמטרים שיאפשרו לכם לבצע בחירה מוצלחת.

מעקות כאלמנט עיצובי בבית

כיום, אנשים רבים נעזרים בשירותיהם של מעצבי פנים ואדריכלים על מנת לעצב בית מרשים, ובעיקר לצורך בחירת אלמנטים שונים לחלל הבית ובניהם גם בחירת מעקות. רק לעשות קצת סדר, מעקות יכולות להיות בחדרי מדרגות, בעליה לגג, במרפסות ובכל מקום גבוה שבו יש סכנת נפילה. מסביב המעקות ניתן למצוא מגוון אלמנטים להשלמת העיצוב כמו – מדרגות בשלל חומרי ועיצובים, חיפוי קיר מיוחד, ריצוף מסוגים שונים של חומרים כדוגמת ריצוף גרניט פורצלן יוקרתי, רהיטים המשולבים סביב ועוד מבחר רב של אלמנטים. האתגר הגדול בכל הסיפור הזה, הוא – התאמת המעקות בקפידה לשאר האלמנטים הנמצאים סביב.

אז בואו נראה כיצד מבצעים זאת בצורה נכונה ועל מה חשוב לשים דגש

סגנון המעקות

יש לא מעט סגנונות של מעקות, חלקם בעיצובים קלאסיים, כפריים, וינטאג', עתיקים, מודרניים, קוים קלאסים ועוד מגוון רב של סגנונות. לכן, טרם בחירת המעקות חשוב לייחס חשיבות לסגנון העיצוב הדומיננטי בחלל הבית ולהתאים בקפידה את המעקות לעיצוב, על מנת שתהיה סינרגיה מושלמת בין המעקות ליתר האלמנטים הנמצאים בחלל.

בחירת צבע מושלם

לצבעים יש כוח עז והשפעה על נראות החלל, לכן חשוב לבחור בקפידה את צבע המעקות. כיום, ניתן למצוא מגוון סוגי מעקות העשויים מברזל או אלומיניום אשר ניתן לבצע אותם בצביעה מדויקת בתנור עם צבעים חזקים הנצמדים לחומר ונהפכים לחלק אינטגראלי מהמעקות, לכן כדאי בראש ובראשונה לשקול לבחור מעקות הניתנות לצביעה חוזרת. את הגוון יש להתאים על פי אופי ועיצוב החלל, ובצורה שהצבע יתאים בקפידה לכלל האלמנטים.

שילוב של חומרים שונים

את המעקות ניתן לשלב עם כמה חומרים יחד על מנת לקבל מראה מושלם, כמו למשל – שילוב של מעקות מאלומיניום עם זכוכית חלבית או שקופה, שילוב של עץ עם ברזל ועוד מגוון שילובים מדהימים שיהפכו את המעקות לדקורטיביות ומרשימות. האתגר הוא – לבצע התאמה מושלמת של המעקות יחד עם כל האלמנטים סביב, כלומר שהחומרים יהיו תואמים לריהוט ולפריטים הנוספים בחלל.

שימת לב לתווי תקן ובטיחות

מכיוון שמטרתם של מעקות אלו בראש ובראשונה לשמור על בטיחות דיירי הבית, חשוב לשים לב לנושא הבטיחות מבחינת גובה המעקות, העמידות שלהם ובכלל לוודא שהם בטיחותיים ועומדים בדרישות של מכון התקנים.