אין ספק שלעולם הדלתות יש חשיבות והשפעה רבה על מראהו הכללי של הבית, ולמרות שלפעמים אנו נוטים לחשוב שמדובר בסך הכול על פריטים שכיחים ובנאליים, בחירה מדויקת בסגנון העיצובי יכולה לגרום למראה חדר גדול יותר מבחינה ויזואלית ולהטבות נוספות.

המדריך לבחירת דלתות פנים

אין ספק שלעולם הדלתות יש חשיבות והשפעה רבה על מראהו הכללי של הבית, ולמרות שלפעמים אנו נוטים לחשוב שמדובר בסך הכול על פריטים שכיחים ובנאליים, בחירה מדויקת בסגנון העיצובי יכולה לגרום למראה חדר גדול יותר מבחינה ויזואלית ולהטבות נוספות.

מעבר לאזורי הכניסה והיציאה מהבית, דלתות פנים אשר מעוצבות באותו סגנון וצבע מותאם, מייצרות אווירה חמימה והמשך תבנית מסוימת בכל חלקי המבנה. עם זאת, חשוב לוודא שאין התאמה מדויקת בכל חדרי הבית, שכן אזור ספציפי בחלל עם כמה פתחים עלול להיראות קטסטרופה מבחינה עיצובית ולכן תמיד מומלץ להתייעץ עם מעצב.

סיבות להחלפת דלתות פנים

  1. התיישנות החומר – בבתים ישנים איכות הדלתות יורדת עם השנים, וההיבטים העיצוביים שהיו רלוונטיים לעבר עלולים להיראות מיושנים ולא עדכניים לא זמננו.
  2. דלתות פגומות – כאשר דלת נמצאת תקולה מבחינה מכאנית או שאיננה מתאימה עוד למסגרת. דלתות חלולות אשר עשויות מנסורת וחומרים דומים הינם הפגיעות ביותר לעומת כאלה אשר עשויות מעץ מלא.
  3. רצון לחידוש וריענון – התעשייה מתפתחת בקצב מהיר וכמו כן גם העיצובים אשר משתנים מחומר אחד למשנהו. בבתים מודרניים ישנה מגמת עליה ברכישת דלתות זכוכית כבדות שיוצרות זרימה עיצובית לכל אורך חלקי הבית.

סוגי דלתות פנים

ישנם סוגים רבים של דלתות ולכל סוג יש יכולות שונות. לדוגמא, דלתות מעץ מלא יעילות יותר עבור חסימת רעשים בין החדרים ואילו דלתות נגד דלקה מאפשרות זמן בעירה של עד חצי שעה במידה ופרצה שריפה בביתכם והם בחירה מצוינת עבור חדרי השינה. טרנד נוסף שנמצא בעלייה בשנים האחרונות הינו דלתות הזזה אשר מייצרות יותר מקום עקב הסגנון הייחודי שלהן להיצמד לקיר ולאחוז בנפח מקום מינימלי. דלתות אלה מצוינות לחדרי מעבר כדוגמת הסלון והמטבח שכן הם מייצרות חלל אחד פתוח ומראה גדול יותר של המבנה.

כמובן שבכדי להתאים את הדלת הנכונה למעבר הנכון, חשוב לבצע התאמה מינימלית מבחינה עיצובית. כלומר, אם ביתכם הינו מודרני, בעל תקרות גבוהות וריצוף חדשני כדאי לכם לשקול חומרים כמו זכוכית או אלומיניום בצבע ולא לנסות דלתות עץ מאסיביות שמתאימות יותר לסגנון כפרי.

בחירת קבלן להתקנת הדלתות

במידה ורכשתם דלתות פנים חדשות, כמובן שאתם יכולים לנסות ולהתקין אותן בעצמכם אך אם אין ברשותכם את הידע והניסיון רצוי להעסיק או לפחות להתייעץ עם גורם מוסמך. מעבר לעובדה שהמומחים בתחום יבצעו את העובדה בשעות מעטות ביחס אליכם ובמהירות רבה יותר, ניסיונם בתחום יגרום להם להימנע מטעויות. גם על ידי ייעוץ ראשוני ובסיסי מגורם מוסמך תוכלו לדעת האם בכלל הדלת שבחרתם מתאימה במיקום, גודל ונפח המקום.

עצה להתיעלות

בישראל ישנם מרכזים רבים לייצור דלתות פנים ולכן בכדי לדעת מהו הסגנון המועדף עליכם צאו לסיבוב סימולציה, עברו בין החנויות השונות והרכיבו לכם רשימה של פריטים פוטנציאליים. כך תוכלו ליצור סדר ולקבל ייעוץ מגורם מקצועי באופן מדויק עבור הדלת שאליה אתם משתוקקים. בהצלחה.