שיפוצים בבית הם זמן טוב במיוחד להחליף את סורגי הבית. עבודת שיפוצים מקיפה הכוללת את כל הבית היא הזדמנות לחדש ולשנות את מראה הבית כולו.

החלפת סורגים כחלק מעבודת שיפוצים

תמיד כיף לחדש ולרענן את הבית – רהיט חדש, או אפילו צבע מרענן, כל שינוי קטן יכול להכניס אווירה חדשה ומהנה. במסגרת עבודת שיפוצים רצינית, הכוללת גם בנייה או הוספה, ניתן לשנות את הבית לחלוטין, ולחדש אותו כפי שתרצו. כחלק מעבודות אלה, ניתן להחליף חלקים שונים בבית כמו ריצוף, צבע או סורגים.

למה חשוב להתקין סורגים?

שיפוצים בבית הם זמן טוב במיוחד להחליף את סורגי הבית. עבודת שיפוצים מקיפה הכוללת את כל הבית היא הזדמנות לחדש ולשנות את מראה הבית כולו. סורגים הם חלק שימושי בבית, ויש להם תפקיד חשוב באבטחת ביתנו (במיוחד למתגוררים בקומות הראשונות). הסורגים מהווים מגנים על הבית מפני האפשרות של כניסה מבחוץ ופריצה. פורץ אשר מתלבט אם להיכנס לביתכם, יחשוב פעמיים אם ייתקל בסורגים מסיביים המקיפים את כל חלונות הבית. בנוסף, לסורגים תפקיד חשוב לא פחות בהגנה על תושבי הבית (בעיקר ילדים קטנים), אשר עלולים להתקרב אל החלון ואף ליפול ממנו. סורגים העומדים בתקן יגנו עליהם מפני חשש כזה.

ניתן לנצל את ההזדמנות, ובמסגרת שיפוצים להפוך את הסורגים שלכם לדקורטיביים. כיום יש שני סוגים עיקריים של סורגים – קבועים ונפתחים. הסורגים הקבועים אינם ניתנים להזזה או לפתיחה, והם הסוג הנפוץ ביותר בארץ. לעומתם, הסורגים הנפתחים מאפשרים הזזה של הסורג, אך הם עלולים להוות סיכון עבור ילדים קטנים.

התקנת סורגים בתהליך שיפוץ הבית

קיימים סוגים שונים של סורגים דקורטיביים:

  • סורגים ישרים, אשר אינם בולטים החוצה מקיר הבית, וסוגרים את החלון ללא רווחים.
  • סורגי בטן (הנפוצים בארץ) המאפשרים הנחה של חפצים בחלקם התחתון, מתאים במיוחד לאדניות ועציצים.
  • סורגי חבית, בצורתם הקעורה הם יוצרים סגירה לחלון, אך משאירים מעט רווח.
  • דלת סורג מתאימה במיוחד ליציאה למרפסות או לגינות, מאפשרת פתיחה של הסורג כדי לעבור, אך בסגירה היא אטומה ומשיגה את אפקט האבטחה הדרוש.
  • סורג אנגלי הוא צפוף מאוד, ויכול למנוע נפילה של חפצים או של ילדים.

כיצד סורגים משנים את מראה הבית?

בניגוד לעבר כיום מושם דגש רב על שילוב דקורטיביות יחד עם שימושיות, ולכן חברות רבות מקפידות לייצר סורגים בטיחותיים ואיכותיים, אך גם אסתטיים ומגוונים. מראה הבית נקבע על ידי הצבע והחיפוי שלו, אך במידה ומדובר בבית מרובה חלונות, או שבחרתם במסגרת שיפוצים להתקין סורגים גם בשער הכניסה, מראה הסורג ישפיע על מראה הבית. בחירה בסורגים כהים ומסיביים יגרום לבית להראות סגור מאוד, וכהה. התקנת סורגים בהירים תשיג מראה יותר חינני ופתוח.