סורגים הם אמצעי המיגון המוכר והחשוב ביותר לבית פרטי או לעסק. התפקידים שממלאים הסורגים הם מגוונים. למידע המלא היכנסו למאמר.

ההבדל בין סורגים לעסק לסורגים לבתים פרטיים

סורגים הם אמצעי המיגון המוכר והחשוב ביותר לבית פרטי או לעסק. התפקידים שממלאים הסורגים הם מגוונים: החל ממניעת פריצות וגניבות, דרך הגנה על דיירי הבית והילדים וכלה באמצעי מיגון ואבטחה מותאם אישית עבור העסק. רובנו התרגלנו לראות אותם בכל חלון או פתח - סורגים עשויים מחומרים שונים כגון: אלומיניום, פלדה או ברזל, אך לא לשים לב להבדלים בין הסוגים השונים. האם קיים הבדל ביניהם? ומה ההבדל בין סורג לבית פרטי לבין סורג לבית העסק?

סורגים לבתים פרטיים ודירות קרקע

יש לדעת שרמת האבטחה הנדרשת בבתים פרטיים אינה יכולה להיות זהה לרמת האבטחה בחנויות או בבתי עסק. הסורגים אותם נראה בבתים פרטיים לרוב יהיו הסורגים השקופים או סורגים בצורת בטן להצבת עציצים. הדגש בסורגים לבתים פרטיים או דירות קרקע הוא בעיצוב. רוב סוגי הסורגים מגיעים בצורות שונות, ובעיצובים מעניינים. בבתים פרטיים בהם יש צורך בהגנה נוספת, נבחין בסורגים המתקפלים המספקים הגנה נוספת ואפשרות נוחה לצאת מן הבית אל החצר. באופן כללי, ניתן לומר שבבתים פרטיים הסורגים שימוקמו על החלונות או הפתחים משתלבים בעיקר עם עיצוב הבית, ופחות מעניקים תחושה של הגנה ואבטחה.

 
סורג חבית לבתים פרטיים

סורגים לעסק- ליגה אחרת לגמרי

בניגוד לסורגים לבתים פרטיים או דירות קרקע, סורגים לעסק מעוצבים בסגנון אחר לגמרי. העיצובים השונים משרתים את המטרה העיקרית של הסורג לעסק, והיא הגנה על העסק ועל הרכוש יקר הערך הנמצא בפנים. לרוב מדובר בסורגים עבים במיוחד, נגללים או נפתחים, המעניקים הגנה מושלמת לרחבת המשרד או בית העסק מפני גנבים ופורצים. גם בהתקנה סורגים פשוטים לחלונות, הדגש העיקרי יהיה לאו דווקא על העיצוב אלא יותר (ואולי בעיקר) על עובי הסורגים וההתאמה לפתחי העסק באופן מושלם.

בחנויות כלבו או מרכזים מסחריים נבחין לעיתים בסורגים נגללים בעיצובים מרהיבים. סורגים אלו הם עבים במיוחד, ויחד עם היתרון בהגנה מפני גניבות ופריצות, בעל העסק יכול להציג לראווה את תכולת החנות גם כשהיא סגורה.

א.י.ל מציעים מגוון גדול של סורגים לכל מטרה וצורך. ההקפדה על עבודה מקצועית ורמת גימור מושלמת, הופכת את הבחירה לקלה מאי פעם.