כל הטיפים לעיצוב הבית בשילוב גדרות ומעקות חוץ. לחצו לקריאה    

 

גדרות ומעקות עיצוב הגינה

 

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מבינים את החשיבות הרבה של עיצוב הבית. יותר ויותר אנשים משקיעים מאמץ ומחשבה על נושאים כמו עיצוב, התאמת הריהוט, בחירת חומרים ובכלל לוקחים בחשבון לא רק שיקולים פרקטיים אלא גם שיקולי אסתטיקה ומראה. אחד הדברים הבולטים בהקשר זה הוא ההבנה כי חוץ הבית הוא חלק בלתי נפרד ממנו. בתוך המגמה הזו יותר ויותר ישראלים משקיעים גם בעיצוב הגינה כחלק מעיצוב הבית.

מה זה עיצוב גינה?

זה כולל התאמת ריהוט מתאים, התקנת פרגולות, התאמת הצמחייה ועוד. עיצוב גינות הוא תחום חדש ומרכזי בעולם העיצוב וכיום יותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות הרבה של עיצוב גינה נעימה ומיטיבה. עיצוב סביבה נעימה בגינה על ידי ציוד חקלאי היא חשובה מכמה סיבות. ראשית סביבה נעימה ומטופחת תמנע נוכחות של מזיקים, מכרסמים ושאר זוחלים בלתי רצויים. שנית, גינה נעימה מאפשרת ליצור חלל נוח למפגש בין כל בני המשפחה. הילדים יכולים לשחק בה, המבוגרים יכולים ליהנות בה מכוס קפה נעימה וכמובן שניתן לארח בה.

אסתטי או פרקטי?

בעיצוב הגינה יש לקחת בחשבון כאמור גם שיקולים אסתטיים וגם שיקולים פרגמטיים שקשורים לתפעול ובטיחות. התאמת הצמחייה תיעשה לפי הגודל של הגינה ולפי תנאי מזג האוויר במקום, זוויות השמש ועוד. התאמת הריהוט תיעשה גם היא לפי גודל בחלל הצרכים של בני הבית, וייעוד השימוש בגינה. בחירת החומרים נעשית גם היא לפי מידת החשיפה לשמש בגינה ועוד. בהקשר הבטיחותי יש לחשוב על מגוון של היבטים ולקחת בחשבון את השמירה על הבטיחות כגורם משמעותי בעיצוב.

בטיחות

בטיחות בגינה משמעה התקנת שבילי הליכה מתאימים, התקנת תאורה נוחה ורחבה דיה שתאפשר לנו ללכת בגינה בלילה מבלי למעוד או ליפול, וכמובן התקנה של גדרות לגינה. במקרה למשל שמדובר בבית של אנשים מבוגרים הגדרות הן משמעותיות והכרחיות למניעת נפילות וחבלות במרחב הגינה. אם לעומת זאת יש ילדים קטנים בבית, מומלץ להתקין גדרות שימנעו מעבר לאזורים לא רצויים עבורם. גדרות לגינה עשויות למנוע גם כניסה של כלבים וחתולים לאזורים שונים, כך שניתן לשמור על הצמחייה באופן טוב יותר.

דגמים

התאמת גדרות לגינה היא כמובן משימה שקשורה להיבטים טכניים בטיחותיים ותפעוליים, אך לא רק. כיום בזכות מבחר הדגמים ובסוגים של גדרות לכל חלל שהוא ניתן בהחלט להתאים את הגדרות לכל סוג של גינה לכל חלל ובכל עיצוב. ניתן למצוא גדרות בכל גודל ובכל סוג של פרזול, בעיצובים פשוטים או מתוחכמים, עם גוון רומנטי או גוון מודרני ועכשווי. התאמת מעקות או גדרות לגינה תיעשה כמובן תוך לקיחה בחשבון של כל השיקולים הרלוונטיים בהקשר הבטיחותי אך יש לקחת בחשבון כאמור גם את ההקשר האסתטי.

בזכות הדגמים הרבים המצויים כיום בשוק ניתן בהחלט למצוא גדרות שייתנו מענה הן על ההיבט האסתטי והן על ההיבט התפעולי פרקטי. 

למידע נוסף על גדרות לגינה לחצו:

 http://www.b-t.co.il/?page_id=412

גדרות מעוצבים לגינה