בחירת חומרי הגלם לקירוי פרגולות אלומיניום היא חשובה ביותר. פרגולות אלומיניום מקורות יכולות להגן עליך מפני השמש והגשם, לספק לך שטח מקורה נוסף מחוץ לפרגולה, להוסיף ערך אסתטי לבית ולגן, ובנוסף, להעלות את ערכו הכספי של הנכס שלך.

בחירת חומרי גלם לקירוי פרגולת אלומיניום לגינה

בחירת חומרי הגלם לקירוי פרגולות אלומיניום היא חשובה ביותר. פרגולות אלומיניום מקורות יכולות להגן עליך מפני השמש והגשם, לספק לך שטח מקורה נוסף מחוץ לפרגולה, להוסיף ערך אסתטי לבית ולגן, ובנוסף, להעלות את ערכו הכספי של הנכס שלך.

מכיוון שלפרגולות שימושים רבים כל כך, הן באות בכל הצורות והגדלים. בעת בחירת חומרי קירוי לפרגולה שלכם, תצטרכו לשקול מספר גורמים, כגון מטרת הקירוי, האלמנטים שבהם תרצו להשתמש, העלות, וגם - האם אתם רוצים לבנות בעצמכם או להעסיק בעל מקצוע לעשות את העבודה בשבילכם.

 

מה כדאי לדעת לפני קירוי הפרגולה?

פרגולות אלומיניום מקורות יכולות לסייע לשוהים בגינה בהגנה מפני השמש בעזרת יצירת אזור קריר ואוורירי המעניק רוגע. בנוסף, הן מגינות עליכם מפני הגשם ומאפשרות לכם לשהות בחוץ, גם כאשר מזג האוויר גרוע. חשבו איזה צורך תרצו שהפרגולה שלכם תספק, ובחרו חומרי קירוי שייספקו את ההגנה המתאימה ביותר.

קירוי בקיץ

אם הפרגולה שלכם מתוכננת לשהות בשמש החמה בכל עת, צמחים זוחלים וגפנים הם פתרון טוב: הם זולים, ומסיטים חלק מאור השמש ובכך שומרים על הטמפרטורה בפרגולה. יחד עם זאת, חשוב לציין כי זמן הגידול שלהם הוא ארוך. אם גפנים מטפסים אינם מתאימים לכם, אפשרות נוספת שכדאי לשקול היא פרגולת אלומיניום עם גג.

קירוי מתכת מספק סגירה מקסימלית ולא מאפשר כמעט לאור שמש לחדור דרכו. המעוניינים להכניס אור שמש, יכולים לעשות זאת בעזרת קירוי מתכת נפתח המותאם בדרך כלל לפרגולות אלומיניום. באמצעות קירוי זה, ניתן להכניס מעט אור שמש אבל עדיין לשמור על קרני UV על ידי הנחת סדיני קירוי מפוליקרבונט. סדינים אלו זמינים בדרגות שונות של שקיפות, ומאפשרים לכם לשלוט על רמת אור השמש החודרת אל הפרגולה. ניתן גם לערבב ולהתאים גגות מתכת-פוליקרבונט עבור שליטה גם על תנאי התאורה.

קירוי בחורף

לפרגולה השוהה באזור עם גשמים מרובים ואף ברד וכפור, מומלץ לבצע קירוי עם חומרים המסוגלים להתמודד עם אקלים קשים ומים רבים. חשוב גם לוודא כי הקירוי מותקן כראוי, כדי להמנע מדליפה ונזק למבנה. בנוסף לכך, חשוב לוודא כי הפרגולה מעוצבת בצורה שבה המים זולגים באופן הטוב ביותר מן הגג. לשם כך, יש לעצב את הפרגולה בצורה משולשת ולהשתמש במרזבים ייעודיים. כמו כן, ישנן פרגולות אלומיניום בעלות מערכת מרזב פנימי חדשני, המסייעת להיפטר בצורה מסודרת מהצטברות של מים על הפרגולה.

פרגולות אלומיניום הן מצוינות לסגירת חורף באמצעות דלתות זכוכית עם פרופילים מאלומיניום. זוהי בניה קלה שניתן להסיר אותה בקיץ בקלות יחסית ולכן היא מתאימה מאוד למסעדות ולעסקים בתחום האירוח.

קירוי חכם

כיום אי אפשר להתעלם מהאינטרנט של הדברים (Internet of Things) ולכן רואים יותר ויותר מערכות חכמות שמאפשרות להפעיל מנגנונים שונים בבית מרחוק או בתזמון אחד עם השני. פרגולה מאלומיניום יכולה לכלול מנגנון חשמלי לפתיחה וסגירה של הגג (כמו גם עבור התאורה הפנימית) שאותו ניתן לשלב עם מנגנונים אחרים באופן ישיר או פשוט למקם אותם אחד ליד השני. (למשל, לצד מנגנון לפתיחת תריס חשמלי שנמצא בתוך הבית).