לפניכם סקירה של מספר אלמנטים בהתאמה אישית הכוללים עבודות פרזול של סורגים ושערים לעיצוב הבית.

אלמנטים עיצוביים מברזל בהתאמה אישית

אין זה סוד שהברזל מהווה כיום משתנה משמעותי במשוואה של עיצוב פנים הבית, כשגם בסביבה החיצונית ניתן למצוא לו ביטוי מובהק. לא קשה לחשוב על סיבות לכך, שעה שזהו חומר מרשים מאד מבחינה אסתטית, חזק, עמיד לאורך זמן (ובכל תנאי מזג האוויר) ואף ניתן לעיצוב ולפרזול בשלל דרכים. במצב הדברים הזה, ברורה החשיבות המכרעת של אלמנטים עיצוביים מברזל אשר מתוכננים ומוכנים בהתאמה אישית מלאה לצרכי ולרצונות האדם המזמין. לפניכם סקירה של מספר אלמנטים עבורם ההתאמה האישית הוא רעיון מצוין.

סורגים לחלונות

סורגים לחלונות, מעצם ההגדרה שלהם, הם פריטים פונקציונליים: התפקיד שלהם הוא לשמש חסם המונע מעבר אובייקטים בחלונות (ולעיתים בדלתות או מרפסות) המבנה, מה שמשפיע על בטיחות אלה המתגוררים בו במידה ניכרת. למרות שיש תקנות ספציפיות שהסורגים נדרשים לקיים, אפשר ואף מומלץ לחשוב על התאמה אישית שלהם.

ההתאמה הזו יכולה ללבוש מספר צורות. ראשית, כמובן, הסורג צריך להתאים למאפייני החלל בו הוא מוצב, למשל מבחינת הגודל. בהמשך לכך, הסורג יכול להיות בשלל סגנונות, עשוי מחומרי גלם שונים ואף לכלול בתוכו אלמנטים עיצוביים שונים המעניקים לו מראה מיוחד ואיכותי. אפשר בהחלט לקבל חוות דעת של אדריכלים במטרה להתאים את הסורג למבנה בו מעוניינים למקם אותו.

עבודות פרזול לבתים פרטיים הכוללות עיצוב שערים וסורגים

שערים לבית

שערים לבית מהווים אף הם רכיבים משמעותיים במשוואת ההגנה על הבית. החדשות הטובות הן שבמקרה שלהם, מגוון האפשרויות רחב אפילו יותר מאשר בדוגמא שהובאה מעלה. השערים יכולים להגיע בכל סגנון אפשרי: אלו יכולים להיות שערים בסגנון קלאסי, שיעניקו נופך נוסטלגי לחלל בו הם מוצבים, אך גם שערים מודרניים בסגנון "הייטקיסטי". ניתן בהחלט להוסיף אלמנטים שונים שיספקו עניין וישברו את הצורה המונוטונית שעלולה להיות לשער, דוגמת פרזולים.

תכנון השער צריך להתייחס גם ל"נתונים הטכניים" של הסביבה החיצונית, למשל בכל הנוגע לאופן הפתיחה הרצוי והמתאים ביותר, לשטח העומד לצורך זה, לאובייקטים שאמורים לעבור בשער ועוד.

חשיבותן של ידיות

לא מעט אנשים מעוניינים לחולל הבדל גדול בבית שלהם, עם השקעה קטנה (גם מבחינה כלכלית). הידיות המאפיינות את דלתות הבית, הרהיטים ומוצרים אחרים מאפשרות את זה בדיוק, כאשר באמצעות פרזול ניתן ליצור ידית בשלל צורות, עם עיטורים שונים וייחודיים. זו הסיבה בגינה אחת הדרכים היעילות ביותר "לרענן" את מראה הבית היא פשוט להחליף את אותן ידיות, כשחברות הפועלות בשדה המשחק בוודאי ישמחו ליצור עבור הלקוח שלהן את הידית המגשימה את הפנטזיות העיצוביות שלו בצורה המלאה ביותר.