היום ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי מעקות וסורגים שונים, מגוון רחב של חומרי גלם מהם הם עשויים, מגוון רחב של גדלים ומידות שונות, התאמה לחוץ או לפנים ועוד. לכן, אם אתם רוצים לבחור מעקה מדרגות חדש לבית שלכם, או מעוניינים להתקין סורגים חדשים בחלונות המשרד, קראו את המאמר הבא ותוכלו למצוא טיפים מועילים אשר בזכותם תוכלו להתאים את המעקות והסורגים הנכונים ביותר עבורכם.

איך מתאימים מעקות וסורגים לכל סוג של נכס?

מעקות וסורגים הם חלק חשוב מאוד בכל נכס, החל מדירות מגורים קטנות ועד מבנים מסחריים בכל רחבי העולם. היום ניתן לראות בבירור כיצד מדובר בתחום אשר מתפתח מאוד, והופך להיות רחב יותר מיום ליום. היום ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי מעקות וסורגים שונים, מגוון רחב של חומרי גלם מהם הם עשויים, מגוון רחב של גדלים ומידות שונות, התאמה לחוץ או לפנים ועוד.

לכן, אם אתם רוצים לבחור מעקה מדרגות חדש לבית שלכם, או מעוניינים להתקין סורגים חדשים בחלונות המשרד, קראו את המאמר הבא ותוכלו למצוא טיפים מועילים אשר בזכותם תוכלו להתאים את המעקות והסורגים הנכונים ביותר עבורכם.

מטרת ההתקנה

כאשר חושבים על בחירה של מעקות או סורגים חשוב לקחת בחשבון קודם כל את המטרה של ההתקנה. האם מדובר בהתקנת מעקה או סורגים בבית מגורים בכדי לשמור על הילדים ועל הבטיחות, או האם מדובר בהתקנה של סורגים בחלונות של קניונים בתל אביב לדוגמא, בכדי להגן מפני פורצים או פולשים בלתי רצויים? בכל מקרה, חשוב מאוד להבין את המטרה של ההתקנה בכדי לבחור את המעקה הנכון, או את הסורג המתאים.

חומר הגלם

עוד דבר שיש להתייחס אליו הוא חומר הגלם ממנו עשויים הסורגים או המעקות. לדוגמא, אם מדובר במעקות המיועדות למדרגות חוץ כדאי לבחור במעקות העשויים מברזל חזק שלא רק יחזיק מעמד היטב לאורך שנים, אלא גם יעמוד מול שמש וגשם ולא יהרס בקלות או יראה סימנים של בלאי אשר יצריכו חידוש מידי שנה וטיפולי תחזוקה תקופתיים.

כמובן, חומר הגלם גם ישפיע על העלויות, ולכן במידה ואתם רוצים לעמוד במסגרת מוגבלת של תקציב כדאי לבצע השוואה בין כמה חומרי גלם אשר מתאימים למטרה שלכם ולבחור את זה שמאפשר לכם לעמוד במסגרת התקציב ללא חריגות.

ניקיון ותחזוקה

כאשר מתקינים מעקות, בעיקר, במקומות יוקרתיים כמו קניונים בתל אביב, בתי מלון ואפילו בתי מגורים גדולים, אחד הדברים שחשוב לקחת בחשבון הוא הניקיון והתחזוקה. בכדי לשמור על המראה היוקרתי והמרשים יש לדעת כיצד לשמור היטב על המעקות והסורגים, ולכן חשוב לבחור בכאלו שתוכלו לעמוד בעבודות התחזוקה והניקיון הנדרשות עבורם.

לדוגמא, אם תבחרו להתקין מעקות זכוכית, עליכם לנקות אותם מידי יום, ובמקומות הומי אדם כמו קניונים או בתי מלון, אפילו יותר מפעם ביום. אם תבחרו התקנה של מעקות עץ בחלק החיצוני, עליכם להשקיע בשימון של העץ ותחזוקה שלו על פי סוג העץ, אחת לחצי שנה – שנה בכדי לשמור על המראה המרשים והמיוחד, וחשוב שתדעו את כל מה שנדרש מכם לבצע מראש כך שתבצעו את הבחירה הנכונה ביותר ולא תתחרטו עליה מאוחר יותר.

לסיכום, בחירה של מעקות או סורגים הינה בחירה שחשוב לבצע בצורה חכמה ולא פזיזה, ולהשקיע את הזמן הנדרש בכדי למצוא את האופציה הטובה ביותר עבורכם.

בהצלחה!