כשחושבים על עיצוב הבית, חשוב לחשוב גם על החלק החיצוני של הבית. את החלק החיצוני תוכלו לעצב על ידי בעלי מקצוע מהתחום או ממש בעצמכם. אז איך עושים זאת ומאיפה מתחילים? המשיכו בקריאת המאמר ותגלו.

איך לעצב את החלק החיצוני של הבית ?

כשחושבים על עיצוב הבית, תמיד חושבים רק על החלק הפנימי שלו אבל מה עם החלק החיצוני? הרי אם הבית כולו עובר או עבר תהליך עיצוב, נרצה שכל חלקיו, גם החלקים החיצוניים, יהיו מעוצבים בטוב טעם. את החלק החיצוני תוכלו לעצב על ידי בעלי מקצוע מהתחום או ממש בעצמכם. אז איך עושים זאת ומאיפה מתחילים? המשיכו בקריאת המאמר ותגלו.

שער הכניסה

בעצם אפשר להגיד שהוא מהווה את כרטיס הביקור הראשוני של הבית שלכם. שער מרשים ויפה, רק יוסיף לעיצוב החיצוני. תוכלו להזמין שער עשוי מברזל, בשילוב העיצוב והסגנון אותם תבחרו. תוכלו לבחור אם השער יהיה חלק או יהיה מעוטר ועם דוגמאות שונות עליו. ניתן לשחק עם הברזל ולעקם אותו בכל מיני צורות, כך שבסופו של דבר, ייווצר עיצוב מיוחד לשער. תוכלו לבחור אם יהיה זה שער חשמלי הנע על מסילה או שער חשמלי הנפתח בצורה של כנפיים. מעבר לכך, כמובן חשוב גם להשקיע בשער הכניסה הנקרא גם "שער פשפש". שער זה בדרך כלל יהיה עם דלת אחת, זו תהיה עשויה ממתכת חזקה. הדלת תיפתח כלפי פנים. תוכלו לבחור אם לחבר מערכת אינטרקום שתתוקן לצד השער הזה. כך תוכלו לדעת מי בשער וכמו כן, השער ייפתח רק באמצעותכם ולא בצורה חופשית. מומלץ מאוד עבור מניעה של פריצות וגניבות.

פרגולה

אם לחלק החיצוני של הבית שלכם, מגיעה שמש ישירה ואתם לא יכולים להנות מלשבת בגינה, מומלץ ורצוי שתתקינו פרגולה. ניתן לבחור פרגולה עשויה מעץ או מאלומיניום. בעוד שפרגולה מעץ מעניקה מראה כפרי וחמים בגלל השימוש בעץ, פרגולה מאלומיניום מעניקה מראה חדשני ויש לה יתרון עצום – שכן התחזוקה שלה בהשוואה לפרגולה מעץ, היא ממש קלה וכמעט שאינה דורשת התעסקות. לעומת זאת, פרגולה מעץ, יש לחדש לה את הצבע כל מספר שנים ובכלל יש לתחזק אותה בצורה יותר משמעותית. תעשו את השיקול שלכם בנושא והתייעצו עם בעל המקצוע לפני שאתם מחליטים על פרגולה מסוימת.

ריצוף חוץ

על מנת להשלים את כל העיצוב של החלק החיצוני של הבית, אפשר בהחלט להשקיע בריצוף מתאים. ריצוף חוץ המתאים הוא אבן צפחה. הוא מגיע במגוון צבעים ודקורציות. ניתן גם להשתמש בו כחיפוי חוץ לבית שלכם. הוא מרשים ובהחלט יסגור לכם את כל נושא העיצוב. מבחינת תחזוקה, הוא קל לניקוי והיתרון הגדול שהוא שומר על הברק שלו לאורך זמן.

שורה תחתונה

אם אתם לא בטוחים מאיפה להתחיל ואיך ליישם בפועל את כל מה שהוזכר לעיל, אנו ממליצים לכם להיעזר בבעלי מקצוע כמו מעצבי ומעצבות פנים. אלו יכולים לתת חוות דעת, לעזור לכם לבחור את הפרגולה המתאימה, השער שהכי יתאים וכמובן את הריצוף עם הצבע והדוגמה המושלמים. שיהיה בהצלחה!