באתר א.י.ל. תוכלו לצפות במגוון סוגי הסורגים, ולמצוא סורג אשר יתאים באופן מדויק לצרכים שלכם. במאמר הבא דוגמאות למספר סורגים נפוצים.

אופן הרכבת סורגים וסגנונות

בחירת סורגים לחלונות הבית, לחזית או למרפסת, אמורה להעשות הן מתוך מחשבה על מרחב הבית והן מתוך מחשבה על שאר האלמנטים בבית דוגמת הריהוט, חיפוי הקירות או צבע האדניות. בעבר, לסורגים היה מראה בולט ולא אסתטי כל כך, אולם כיום ניתן למצוא מגוון עצום של סגנונות סורגים מרהיבים שאף מתאימים לסגנון העיצובי של הבית. באתר א.י.ל. תוכלו לצפות במגוון סוגי הסורגים, ולמצוא סורג אשר יתאים באופן מדויק לצרכים שלכם. סורג אלומיניום מעוצב, סורג בטן, סורג חבית מעוטר ומעוצב, סורג אנגלי וסורג לבית המשולב עם סורגי כניסה הם רק חלק מהאפשרויות המוצעות באתר להתאמה אישית של לקוחותינו.

סגנונות של סורגים לחלונות

כפי שתוכלו להתרשם באתר, הסורגים מגיעים במבחר ענק של עיצובים ודוגמאות, ואם המראה האסתטי של הבית חשוב לכם, אין מן הנמנע שתצטרכו להשקיע זמן בבחירת הסורג המתאים לביתכם. בחירת הדוגמא המתאימה צריכה להתבסס על שני אלמנטים עיקריים: הראשון, הוא כמובן הסגנון העיצובי של הסורג, שהוא האלמנט המרכזי שיקבע בסופו של דבר את המראה הכללי, והשני הוא המבנה הכללי של הסורג, ועד כמה הוא מספק את המענה הבטיחותי והפונקציונלי הנדרש. להלן סגנונות הסורגים העיקריים:

  • סורגים מתקפלים- סורגים מתקפלים מאפשרים פתיחה וסגירה לפי הצורך, ומספקים בנוסף הגנה מפני נפילות או חבלות. אם ברשותכם מרפסת בקומה העליונה או כניסה בקומת הקרקע, סורגים מתקפלים יהיו פתרון נוח מאוד עבורכם שכן לא תחושו כבולים וחסומים ע"י עוד סורג קבוע.
  • סורגים קבועים- סורגים אלו כשמם כן הם, קבועים לפתח או לחלון ללא היכולת להסירם. סורגים אלו מותקנים לרוב בקומות עליונות של מבנים או בקומות קרקע ומסייעים למנוע נפילות או חבלות. בא.י.ל. הסורגים הקבועים מגיעים במגוון סגנונות בעבודת נפחות אישית: סורגים ישרים בעלי מראה קלאסי, סורגי בטן לתליה נוחה של עציצים או סורגי חבית המעניקים למבנה מראה אצילי של טירה מלכותית.
  • סורגים אנגליים- סורג חלון אנגלי משמש הן כסורג בטיחות למניעת נפילות או חבלות, והן כפתח אוורור לקומת המרתף. במידה ובחרתם בבית פרטי והשקעתם בבניית מרתף, יהיה חשוב לסגור את החצר האנגלית בחיפוי בדמות סורג מתאים. גם בבחירת הסורג האנגלי, תוכלו לבחור את הסגנון והצבעים בהתאם להעדפתכם האישית.

סורג ישר וקבוע בסגנון קלאסי

אופן התקנת הסורגים

התקנת הסורגים נעשית לרוב כבר בסיום שלב בניית הבית, אולם במידה ובחרתם להתקין את הסורגים בשלב מאוחר יותר, תוכלו לפנות לצוות א.י.ל. על מנת לטפל בנושא בהקדם. כשאנו מחליטים שאנו מעוניינים בסורגים חדשים, יש לשקול בראש ובראשונה את סוג החלון בו אנו מעוניינים להציב את הסורג. האם מדובר בחלון יחיד או כפול? האם הסורג מיועד להתקנה על דלת ולא על חלון? מתקין הסורגים של א.י.ל יוכל להציג בפניכם את קטלוג הסורגים, ולהמליץ מניסיונו על האפשרות המתאימה ביותר. שנית, יש לבדוק מראש את גודל החלון או הפתח. ניתן להתאים את הסורג לפתח, אך ורק לאחר שתיקחו את מידותיו המדויקות. לפני ייעוץ עם מתקין הסורגים של א.י.ל., טלו את מידות הפתח, ומתקין מקצועי יוכל לייעץ לכם באשר לגודל המתאים, כמו גם באשר לאפשרות להרחבת הסורג בעת הצורך.